×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
چشم به راه بازسازی یک جاده هفت ساله

محمد حیدری، خبرنگار

رفتن به استان همجوار و شهر بندرعباس یکی از معضلات مردم قلعه‌گنج در ده سال اخیر بوده و هست.

نزدیکی و هم‌مرز بودن و قرابت فرهنگی، قومی و مشترکات دیگری مثل قرابت گویش و نحوه زندگی و پوشش و طبع غذایی، تردد جوانان جویای کار و دسترسی سریع و اعزام بیماران به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان در استان هرمزگان و شهر بندرعباس و چندین دلیل دیگر  باعث شده تا تردد به استان همجوار و شهر بندرعباس پر رنگ‌تر شود؛ در این میان اما، همیشه،  یک مشکل وجود داشت و آن هم دوری مسیر بود. مردم باید از محور کهنوج در ۷۵ کیلومتری قلعه‌گنج می‌رفتند و چیزی نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر را طی می‌کردند تا به شهرستان منوجان برسند. باوجودی‌که مسیری  میانبر وکوهستانی اما مستقیم از قلعه گنج به منوجان به‌طول ۴۵ کیلومتر وجود داشت که  ۷سال پیش به همت دولت وقت بازگشایی و آسفالت شد و این کار برای مردم دو شهرستان قلعه گنج و منوجان بسیار خوشحال کننده بود؛ اما جاده‌ای که ساخته شد، استاندارد نبود. مدتی بعد متوجه شدیم این جاده نه تنها محور تردد مردم شهرستان قلعه گنج است بلکه مردم شهرهای استان سیستان و بلوچستان نیز از این جاده استفاده می‌کردند.

به‌هرحال این محور که امروزه یکی از شلوغ ترین محورهای شهرستان است هراز چند گاهی بعلت خرابی مسیر و پیچ های زیادی که دارد تلفات می‌دهد. البته اداره راهداری دو شهرستان هم اکنون با کار کردن در این محور تلاش می‌کنند، محوری امن تحویل  مردم منطقه بدهند .

شدت تلفات در این محور به اندازه‌ای است که امروز صبح با اندکی بارندگی، یک مورد واژگونی داشتیم که در نتیجه آن پسر بچه‌ای یک‌ساله جلوی چشمان پدر و مادرش پر کشید و آسمانی شد، این تصادف دو مجروح هم داشت که از وضعیت آنها هنوز اطلاعی در دست نیست .

طی تماس تلفنی که خبرنگار قلعه گنج نیوز با آقای بهبودی رئیس اداره راهداری قلعه گنج برقرار کرد، تاکنون ۲۰ کیلومتر این محور با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال بازسازی و آسفالت شده و مابقی آن که ۲۵ کیلومتر است، ظرف مدت ۹ ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

می طلبد ادارات راهداری دو شهرستان در انجام فعالیت‌های مانند شانه‌سازی و مرمت این محور کارها را سریع‌تر انجام دهند و از خسارات احتمالی مشابه جلوگیری کنند.

 

 

 

 

 

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true