×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
قهرمانی با دست‌های خالی

این مسابقه با شرکت ۱۷۰ ورزشکار از سیزده شهرستان استان کرمان در محل سالن ورزشی شهید تفضلی مرکز شهر قلعه گنج برگزار شد. هدف از برگزاری این مسابقات اعزام به مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو کشور بود.

هیئت ووشو شهرستان قلعه‌گنج تقریبا چهارسال است که به صورت رسمی فعالیت دارد و دارای ۳۰۰ ووشوکار در تمامی رده‌های سنی است. در قلعه‌گنچ ۴ باشگاه به نام‌های باشگاه قلعه گنج، سرخ قلعه، اردوگاه و رمشک این رشته ورزشی را به علاقه‌مندان آموزش می‌دهند.

محمد غلامی رئیس هیئت ووشو شهرستان قلعه گنج و اهل دهستان سرخ قلعه گفت: «در سال ۱۳۹۴ مسلم غلامی از ووشوکاران باشگاه شهید علی غلامی دهستان سرخ قلعه به اردوی تیم ملی دعوت شد. در سال ۱۳۹۶ هم که برای اولین بار استان کرمان چهار سهمیه در رده نوجوانان داشت، هر چهار سهمیه استانی را ووشوکاران باشگاه شهید علی غلامی دهستان سرخ قلعه کسب کردند.»

«فعلا چهار باشگاه ووشو در شهرستان قلعه گنج فعال هستند.» غلامی با گفتن این جمله صحبت‌هایش را چنین ادامه داد: «سه روز در هفته آموزش ووشو در باشگاه‌های دهستان رمشک، روستای اردوگاه بخش چاه دادخدا، باشگاه مرکز شهر قلعه گنج و باشگاه شهید علی غلامی دهستان سرخ‌قلعه انجام می‌گیرد.»
رئیس هیئت ووشو شهرستان قلعه گنج گفت:«در روستاهای رمشک و اردوگاه به‌دلیل اینکه مردم توان و بضاعت مالی خوبی ندارند، ماهیانه ده‌هزارتومان به عنوان شهریه از ووشوکاران دریافت می‌کنیم که همین ده هزارتومان نیز بعضی‌ها پرداخت می کنند و بعضی دیگر نه. اما شهریه ووشو کاران در مرکز شهر قلعه گنج ماهیانه چهل هزارتومان است.»

غلامی ضمن قدردانی از زحمات و خدمات بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی به هیئت ووشو شهرستان گفت: «از طرف بنیاد علوی کمک و مساعدت‌های خوبی به هیئت ووشو شهرستان تزریق شده است؛ به طور مثال سال قبل هزینه اردوی اعزامی به مسابقات کشوری مشهد، قریب به هشت میلیون تومان بود که هفتاد درصد این مبلغ را بنیاد علوی پرداخت کرد. بنیاد حتی در تامین لباس و وسائل ووشوکاران روستایی به‌ویژه روستای رمشک و اردوگاه کمک‌‌مان کرد.»

رئیس هیئت ووشوی شهرستان قلعه گنج گفت: «تنها نیاز هیئت ووشوی شهرستان قلعه‌گنج این است که به اعزام اردوهای تیم ووشو در مسابقات توجه شود. کمک کردن و یاری رساندن به هیئت ووشو برای اعزان به مسابقات تنها خواسته‌ای است که داریم. می‌خواهیم با کمک مالی نهادهایی که دست‌شان در کار است، به مسابقات مختلف اعزان شویم تا خدایی ناکرده به دلایل مالی ورزشکاران با استعداد قلعه‌گنج از مسابقات استانی وکشوری عقب نمانند.»

در این مسابقات تیم ووشوی  قلعه گنج مقام نخست را به‌دست آورد و تیم‌های کرمان و منوجان به ترتیب مقام دوم و سوم این مسابقات را کسب کردند.

 

خبرنگار: ادیب حیدری

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true