×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
واگذاری پروژه‌های نیمه تمام با تخفیف ویژه به بخش خصوصی

دکتر “جعفر رودری” عصر دیروز ۳۰ دی‌ماه در جلسه پیگیری ره‌آوردهای سفر رییس سازمان برنامه و بودجه در شهرستان قلعه‌گنج گفت: نگاه پرداخت مستمری نه تنها به توانمندی مردم کمکی نخواهد کرد بلکه با روح و شان انسانیت نیز مغایرت خواهد داشت.

وی ایجاد زیرساخت‌ها و بهبود فضای کسب و کار را از نقش‌های اصلی دولت در کمک به توسعه مناطق برشمرد و بیان کرد: براساس بررسی‌های سال ۹۴ جنوب استان کرمان در برخی از شاخص‌ها زیر میانگین کشوری و استانی بود و طبق این بررسی ها، جنوب استان کرمان از توسعه یافتگی لازم برخوردار نیست که خود نشان دهنده آن است که باید نگاه ویژه ای به این مناطق داشت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به سفر دکتر نوبخت به جنوب استان کرمان و بررسی دقیق مسایل این منطقه و دستور ویژه برای رسیدگی به وضعیت جنوب استان کرمان تصریح کرد: یکی از مصوبات سفر رییس سازمان مبرنامه و بودجه کشور به جنوب استان کرمان اختصاص اعتبارات لازم برای حل مشکل تامین آب شرب منطقه بود زیرا درصد برخورداری روستاهای جنوب استان از آب آشامیدنی لوله کشی از متوسط کشوری و استانی پایین‌تر بوده است.

وی گازرسانی به روستاها، مبارزه با آفات، بحث عشایری، ریزگردها، تکمیل و احداث راه‌های روستایی و راه‌های اصلی، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و ورزش را از جمله مصوبات سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به جنوب استان کرمان برشمرد و بیان کرد: از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام شد که یک ردیف بودجه ویژه برای جبران عقب‌ماندگی جنوب استان به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده که امیدواریم در آینده نزدیک این ردیف در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.

رودری از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان به کمیته امداد جنوب استان برای کمک به خانواده های تحت پوشش این نهاد حمایتی خبر داد و بیان کرد:در این سفر مقرر گردید تا پایان سال آینده شاخص‌های سرانه ورزش جنوب استان حداقل به متوسط استان برسد.

وی بر لزوم هم‌فکری و مشورت برای رفع مشکلات تاکید کرد و افزود: تقویت زیرساخت های لازمه توسعه از مهمترین اهداف سفر دکتر نوبخت به جنوب استان کرمان بود ضمن آنکه سیاست دولت تدبیر و امید بر توجه ویژه به مناطق محروم است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان بر لزوم تغییر نگاه افراد به اشتغال تاکید کرد و ادامه داد: اشتغال فقط در بخش دولتی نیست بلکه در همه کشورها اشتغال‌ها در بخش خصوصی است و گفتنی است که ظرفیت دولت در ایجاد اشتغال بسیار محدود است و باید هم گفتمان و هم شرایطی را ایجاد کنیم که مردم دیگر به فکر شغل دولتی نبوده و به سمت بخش خصوصی و خود اشتغالی حرکت کنند.

وی راهبرد اصلی خروج از شرایط کنونی را در توانمندسازی مردم دانست و بیان کرد: یکی از نگاه‌های ویژه در این راستا این است که هم اکنون دولت پروژه‌های نیمه تمام را با تخفیف ویژه به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.

رودری تامین مسکن روستایی، جایگزین کپر را از مهمترین پیگیری‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ذکر کرد و ادامه داد: احداث سرویس بهداشتی و همچنین رفع مشکلات اراضی مردم این منطقه در دستور کار این سازمان خواهد بود.

وی در خصوص مشکلات مردم در بخش ضمانت تسهیلات ارایه شده نیز گفت: با توجه به اینکه وام‌ها از محل سپرده‌های مردم پرداخت می‌شود لذا باید ضمانتی برای بازگشت آنها وجود داشته باشد اما به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیشنهاد دریافت ضمانت‌ها به صورت زنجیره‌ای را خواهیم داد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان از پرداخت سبد حمایتی دولت تحت نظارت کمیته امداد به مردم این منطقه خبر داد و عنوان کرد: پیگیر رفع مشکلات کشاورزان این منطقه در خصوص سوخت چاه‌های آب آنها خواهیم بود.

 

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true