×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
تره‌بار خانم برسم‌پور در روستای دولاب

نامش «فاطمه برسم‌پور» است. اهل روستای دولاب. بانویی که این روزها با وام خوداشتغالی بنیاد علوی در روستایشان میوه‌فروشی راه انداخته تا کمک خرج خانواده‌اش باشد و از سوی دیگر قدمی برای عمران و آبادانی شهر و روستایش بردارد. قلعه گنج نیوز را دنبال کنید تا مصاحبه با این بانوی موفق را بخوانید.

 

امید نداشتم

خانه‌دار بود. اما این روزها دلش و سرش به شغلی گرم است که با وام خوداشتغالی بنیاد علوی راهش انداخته. فاطمه برسم‌پور از روزهای گذشته زندگی و امروزش چنین روایت می‌کند: «چندین بار تصمیم گرفته بودم شغلی برای خودم راه بیندازم. اما نشده بودم. می‌خواستم به موسسه‌ها و بانک‌های نزدیک شهرستان و روستایمان بروم و ببینم چه شرایطی دارند. همین کارها را هم انجام دادم. اما هر بار دست از پا درازتر به خانه برگشتم. بدون اینکه امید داشته باشم از جایی وام بگیرم.»

 

۲۰ میلیون وام خوداشتغالی بنیاد به دادم رسید

«برای گرفتن وام خوداشتغالی طرحم را تحویل بنیاد علوی دادم.» با گفتن این جمله از امروزش روایت می‌کند و می‌گوید: «در طرحم نوشته بودم راه‌اندازی تره‌بار کوچکی در روستا. در روستاهای ما به میوه‌فروشی می‌گویند تره‌بار. شکر خدا چند وقت بعد از نوشتن طرحم خبر دادند که طرحم پذیرفته شده. با ضامن‌هایم به بانک رفتم و بعد از تشکیل پرونده توانستم قسط اول وام خوداشتغالی را بگیرم. با قسط اول قفسه خریدم و مغازه را اجاره کردم. بازرس بنیاد آمد و تایید کرد تا قسط دوم هم آزاد شد و توانستم میوه بخرم…»

 

تره‌بار

به موقع آمد…

«راضی‌ام. شکر. درآمدم خوب است و چون جایم کوچک است می‌خواهم چند ماه دیگر مغازه‌ای در لب جاده اجاره کنم.» با گفتن این جمله‌ها از نیاز مردم روستا به میوه‌فروشی روایت می‌کند و چنین می‌گوید: «دو روز یک‌بار باید برای خرید میوه به میدان و شهر بروم. شکر خدا کاری که راه انداختم نیاز مردم روستایمان بود برای همین شکست نخوردم. خدا هم یاری‌ام کرد. وام بنیاد هم که به موقع به دادم رسید. وقتی که کاملا ناامید شده بودم و فکر می‌کردم دیگر نمی‌توانم کاری در روستا راه بیندازم.»

هم خودتان موفق شوید هم شهر و روستا را آباد کنید

به جوان‌ها توصیه می‌کند از فرصتی که بنیاد علوی و بانک سینا در اختیارشان گذاشته استفاده کنند و قدمی برای روستای خودشان بردارند. فاطمه برسم‌پور در این‌باره می‌گوید: «سود بارپرداخت وامی که بنیاد می‌دهد کم است. ۶ ماه هم تنفس دارد. با دو ضامن هم اوضاع درست می‌شود جوان‌ها دیگر چه می‌خواهند؟ به آن‌ها پیشنهاد می‌دهم در اولین فرصت طرحی بنویسند و وام خوداشتغالی بگیرند تا هم خودشان موفق شوند هم شهر و روستایشان به آبادانی برسد.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true