×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
آرایشگاه زنانه در خیرآباد قلعه‌گنج

نامش «راضیه بخرد» است. بانویی اهل روستای خیرآباد قلعه‌گنج که این روزها دیگری خبری از نداشتن سرمایه برای راه‌اندازی کسب‌وکارش نیست. چون حضور بنیاد علوی به عنوان بازوی اجاریی بنیاد مستضعفان پایان تمام نتوانستن‌ها در قلعه‌گنج بود و روستاهای دور واطرافش. همراه ما باشید و مصاحبه خبرنگار قلعه گنج نیوز را با این بانوی موفق بخوانید.

 

 

آرزو داشتم پول نه!

خانه‌دار بود. چون نمی‌توانست پولی جور کند و کاری برای خودش راه بیندازد. راضیه بخرد می‌گوید: «آرایشگری را سال‌ها پیش یاد گرفته بود. وقتی تازه دیپلم گرفتم، برای گرفتن وام به چند بانک رفتم تا وام بگیرم؛ اما مبلغی که برای وام در اختیارم می‌گذاشتند، خیلی کم بود و نمی‌توانستم با آن آرایشگاه زنانه باز کنم. برای همین خانه‌دار بودم و در آرزوی اینکه روزی از مدرک و مهارتم استفاده کنم.»

 

در انتظار قسط دوم

بنیاد علوی به قلعه گنج می‌آید. نخست عضو صندوق‌های خرد روستایی می‌شود و بعد هم برای وام خوداشتغالی ثبت‌نام می‌کند. راضیه بخرد می‌گوید: «طرحم را نوشتم. بعد از مدتی از بانک تماس گرفتند که طرحت پذیرفته شده. پس از تشکیل پرونده و ضامن‌گیری قسط اول به حسابم واریز شد. مغازه را اجاره کردم. دکور زدم و مقداری صندلی خریدم. منتظرم تا بازرس بنیاد بیاید و قسط دوم هم آزاد شوم تا بتوانم وسایل دیگر را بخرم و کارم را رسمی‌تر شروع کنم.»

 

از بنیاد ممنونم

از کارش راضی است. می‌گوید: «شکر خدا درآمدم خوب است. مشتری هم دارم. از بنیاد ممنونم که با این وام باعث شد مدرکی که برایم کاربردی نداشت، به کسب‌وکار تبدیل شود تا من هم کمک خرج خانواده‌ام باشم.» معتقد است زنان قلعه گنج و روستاهای اطراف همپای مردان برای آبادانی روستا تلاش می‌کنند. راضیه بخرد در این‌باره می‌گوید: « اگر چند سال قبل می‌گفتند روزی می‌آید که صاحب آرایشگاهی می‌شوی که امکانات آرایشگاه‌های مجهز شهری را دارد، باورم نمی‌شد. اما حالا با کمک بنیاد علوی آرایشگاهی دارم با امکانات آرایشگاه شهر. خدا را شکر. از بنیاد ممنونم.»

 

یک قدم مانده تا آبادانی…

از خوبی‌ها و مزیت‌های وام خوداشتغالی بنیاد علوی چنین می‌گوید: «۶ ماه تنفس دارد، بازپرداخت سودش کم است و مهم‌تر از همه اینکه مبلغ وامش هم خوب است. قبلا برای گرفتن وام آرایشگاه، به هر بانکی که می‌رفتم مبالغی خنده‌دار وام می‌دادند که حتی نمی‌شد میز و صندلی بخری. اما مبلغ وام بنیاد برای کار من خیلی خوب است. به جوان‌ها پیشنهاد می‌کنم با امکان‌سنجی روستا و شناخت علاقه و استعداد خود طرح بنویسند و وام بگیرند و کاری برای خودشان راه بیندازند. کار آن‌ها یعنی نزدیک‌تر شدن به آبادانی شهر و روستاهای ما.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true