×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
شروع دوباره در شهرک صاحب‌الزمان

«هادی چیکن ریگ» یکی از جوان‌های شهرک صاحب‌الزمان شهرستان قعه گنج است که این روزها با استفاده از وام بنیاد کسب‌وکاری کوچک راه انداخته تا عادت‌ها را بشکند؛ عادت به اینکه جوان‌ها وقتی از سربازی برمی‌گردند تا مدت‌ها بیکار می‌مانند؛ چون کاری در روستا برایشان پیدا نمی‌شود. در ادامه گفت‌وگوی خبرنگار قلعه گنج نیوز با این جوان موفق را می‌خوانید.

حال و روز جوانی که تازه از سربازی برگشته

از گذشته چنین روایت می‌کند. «از سربازی که برگشتم به این در و آن در زدم تا کاری پیدا کنم. نتوانستم. فقط باید کشاورزی می‌کردم که آن هم درآمدی نداشت. پول و سرمایه هم نداشتم که خودم برای خودم کاری راه بیندازم. برای همین تصمیم گرفتم وام بگیرم. بانک‌های دیگر با سودی که روی پول می‌کشیدند کارم را سخت می‌کردند. داشتم پشیمان می‌شدم که یکی از دوستانم پیشنهاد داد از بنیاد علوی و بانک سینا وام بگیر.»

 

باورم نمی‌شد!

به بنیادعلوی می‌رود، طرحش را می‌نویسد و تحویل می‎‌دهد. هادی چیکن ریک می‌گوید: «در شهرک صاحب‌الزمان قلعه گنج میوه فروشی نبود. مردم برای خرید میوه باید به جهلمنی می‌رفتند یا به خود قلعه گنج. برای همین تصمیم گرفتم تره‌باری یا همان میوه فروشی راه بیندازم. وقتی از بانک تماس گرفتند که با طرحت موافقت شده، خیلی خوشحال شدم. باورم نمی‌شد!»

مشکلاتی که بار سفر بستند و رفتند

ضامن به بانک می‌برد و بعد از طی شدن روند کارها، وامش را می‌گیرد. البته قسط اول وامش. هادی چیگن ریگ می‌گوید: «با قسط اول این دکه را اجاره کردم و تزارو خریدم و مقداری وسایل برای دکه. پس از بازدید کارشناس بنیاد قسط دوم هم به حسابم واریز شد و توانستم کمبودهای دیگر مغازه را جبران کنم. میوه خریدم. کارتخوان و … خدا شکر حالا هم مردم راضی هستند هم خودم درآمد دارم. خوشحالم که  قدمی برای روستایم برداشته‌ام و یکی از مشکلات مردم را حل کرده‌ام…»

شهرک صاحب الزمان

امیدواری به آینده

«باورش سخت است اما من فکر می‌کردم از خدمت سربازی که برگردم باید بیکار بمانم یا به شهرهای دیگر بروم و کار پیدا کنم. اما بنیاد علوی با حضورش در قلعه گنج باعث شد تا من هم صاحب کسب و کار باشم. کسب و کار خودم. ممنونم از بنیاد. البته کاش بنیاد کمی شرایط را آسانتر کند. جوانی به سن و سال من نمی‌تواند به راحتی ضامن جور کند.» هادی چیگن ریگ این‌ها را می‌گوید و از امیدواری به آینده حرف می‌زند.

 

باید از موقعیت استفاده کنیم

به جوان‌ها و همسالانش توصیه می‌کند که از وام خوداشتغالی بنیاد علوی استفاده کنند و کسب‌وکاری برای خودشان راه بیندازند. او می‌گوید: «نمی‌توانم و نمی‌شودها را کنار بگذارید! شاید پیدا کردن ضامن کمی سخت باشد اما وام بنیاد با وام بانک‌های دیگر فرق می‌کند. ۶ ماه تنفس دارد و سودش هم کم است. راه پیشرفت جوان‌های قلعه گنج به لطف بنیاد علوی باز شده. باید از این موقعیت استفاده کنیم.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true