×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
دغدغه بیماری فرزند و  مادری خستگی‌ناپذیر

نامش راضیه روستازاده است، اهل روستای چراغ‌آباد. این روزها سرش به کارش گرم است. کاری که با وام خوداشتغالی بنیاد علوی راهش انداخته تا چرخ زندگی‌اش جور دیگری بچرخد. همراه قلعه گنج نیوز باشید و مصاحبه با این بانوی پرتلاش را بخوانید. بانویی که تلاش می‌کند تا اوضاع زندگی‌اش را سروسامان دهد.

 

انگیزه‌ای به نام بیماری فرزند

همسرش بیکار بود. البته بیکار بیکار هم نه، کشاورزی می‌کرد. اما آسمان مدت‌ها بود که خست به خرج می‌داد تا روزی کشاورزان روستا کم‌تر و کم‌تر شود. راضیه روستازاده در این‌باره می‌گوید: «فرزنم بیمار بود، بیماری چشمی داشت. خرج دوا و درمانش زیاد بود. درآمد همسرم هم کفاف درمانش را نمی‌داد. برای همین تصمیم گرفتم کاری راه بیندازم. به چندین بانک رفتم. هرجا که رفتم شرایط سخت پیش پایم گذاشتند. من هم که به اندازه کافی مشکل داشتم، بی‌خیال وام بانک‌های دیگر شدم تا اینکه شنیدم بنیاد علوی و بانک سینا به مردم وام خوداشتغالی می‌دهند.»

 

از حمایت بنیاد ممنونم

به خیالش وام بنیاد هم مانند وام‌های دیگر بُدوبُدوهای زیادی دارد. اما… راضیه روستازاده می‌گوید: «طرحم را نوشتم و تحویل دادم. وقتی تایید شد از بانک تماس گرفتند و خبرم کردند. من هم تشکیل پرونده دادم و ضامن جور کردم و وامم را گرفتم.» مغازه سَرجاده گیرش نیامده و به قول خودش مجبور شده داخل آبادی مغازه بزند. روستازاده می‌گوید: «ممنونم از بنیاد علوی. قسط اول را گرفتم. جا اجاره کردم و وسایل مغازه را گرفتم. با قسط دوم هم کفش خریدم. شکر خدا حالا برای درمان پسرم پول دارم. بابت این حمایت از بنیاد ممنونم…»

 

کفش فروشی

بنیاد علوی به هدفش رسیده

امیدوار است تا امسال مغازه سر جاده گیرش بیاید تا درامدش بهتر شود. مادر فعال و زحمتکش روستای چراغ‌آباد در این باره می‌گوید: «وامی که از بنیاد گرفتم شرایط زندگی‌ام را تغییر داد. قبل از گرفتن وام روزهای خوبی نداشتم. فرزندم بیمار بود. به هر دری هم زده بودم تا سرمایه‌ای جور کنم، نمی‌شد. همسرم هم خیلی تلاش می‌کرد اما کشاورزی درآمد زیادی نداشت. شاید به نظر خیلی‌ها این وام چیزی نباشد اما همین که باعث شد من به عنوان زنی خانه‌دار وارد بازار کار شوم و درآمد داشته باشم تا فرزندم درمان شود، یعنی بنیاد به هدفش رسیده. خدا خیرشان بدهد.»

 

وقت دست روی دست گذاشتن تمام شده

به جوان‌ها توصیه می‌کند از وام خوداشتغالی بنیاد علوی برای راه انداختن کسب و کار استفاده کند. راضیه روستازاده در این‌باره می‌گوید: «۶ ماه تنفس وام و سود کم آن به نفع مردم روستایی و شهرستانی است. هیچ بانکی با این شرایط سود نمی‌دهد. می‌خواهم به جوان‌ها بگویم اگر دنبال کار هستند، غفلت نکنند کاستی‌های روستا و شهرستان خود را بسنجند، بسم‌الله بگویند و طرح بنویسند. وام گرفتن از هیچ‌جا آسان نیست، وام بنیاد هم سختی‌های خودش را دارد اما هیچ بانکی برای بازپرداخت وام شرایط خوب این‌چنینی پیشِ پای متقاضی نمی‌گذارد. روستا با این وام‌ها و با همت جوانان آباد می‌شود. وقت نشستن و دست روی دست گذاشتن تمام شده دیگر…»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true