×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
کارگاه خیاطی، شروعی خوب در تاریک ماه

«زینب رئیسی» اهل روستای تاریک ماه، این روزها کسب‌وکارش با گذشته تفاوت زیادی داشته است. قبل‌ترها با چرخ خیاطی قدیمی کار می‌کرد و این روزها چرخ خیاطی‌اش جدید و به روز است. چون با وام خوداشتغالی بنیاد علوی کسب‌وکارش را به مدرن بودن نزدیک کرده تا درآمدش بیشتر شود. در ادامه گفت‌وگوی خبرنگار قلعه گنج نیوز را با  بانوی موفق و پرتلاش روستای تاریک ماه قلعه‌گنج می‌خوانید.

سختی‌های کار در خانه

از روزهایی صحبت می‌کند که تجهیزات نداشت. زینب رئیسی می‌گوید: «در خانه یک چرخ خیاطی قدیمی گذاشته بودم و کار می‌کردم. مشتری هم داشتم. اما چون چرخم قدیمی بود رفته رفته مشتری‌هایم کم‌تر شدند. آن‌هایی که می‌آمدند هم پول نمی‌دادند. از طرفی کار در خانه خیلی سخت بود. نه مشتری‌ها راحت بودند نه خانواده‌ام. وقتی مشتری می‌آمد همه معذب می‌شدند و من بیشتر. خلاصه اینکه باید فکری به حال کسب‌وکارم می‌کردم.»

 

روزهای خوب کسب‌وکار خانم رئیسی

حالا برای خودش کارگاه دارد. چرخ خیاطی جدید خریده و مهم‌تر از همه یک‌نفر هم پیشش کار می‌کند. زینب رئیسی می‌گوید: «اول به صندوق روستایی مراجعه کردم. از طرف صندوق به بنیاد معرفی شدم. طرح نوشتم. بعد از آن هم از بانک خبر دادند که با طرحت موافقت شده. تشکیل پرونده دادم. با یک ضامن دولتی. یک جواز کسب روستایی پرونده‌ام تکمیل شد و قسط اول را به حسابم ریختند. شکر خدا کارم پا گرفته، شکر…»

تاریک ماه

ممنونم از بنیاد

با قسط اول، چرخ جدید و مدرن می‌خرد، کارگاهش را اجاره می‌کند و مقداری هم وسایل خرده ریزه مورد نیاز خیاطی را تهیه می‌کند. زینب رئیسی می‌گوید: «منتظرم قسط دوم هم به حسابم واریز شود تا پارچه بخرم و باقی‌مانده کسری‌های مغازه را.» از اینکه بنیاد علوی شرایطی مهیا کرده تا کسب‌وکارش مدرن شود صحبت به میان می‌آورد و می‌گوید: «خدا را شکر. نمی‌دانستم چگونه باید خودم را از وضعیت رکودی که در آن گیر افتاده بودم، نجات دهم. وام بنیاد بود که باعث شد کارم ازتقا پیدا کند. ممنونم از آن‌ها. خدا خیرشان بدهد.»

 

فرصتی برای جوان‌ها و خانم‌های خانه‌دار

به جوان‌های شهرستان و روستا پیشنهاد می‌کند که وام بگیرند. زینب رئیسی می‌گوید: «وقتی به چند ماه پیش خودم فکر می‌کنم، به ناامیدی می‌رسم. اینکه اصلا فکرش را نمی‌کردم کسب‌وکارم درآمدزا شود اما شد. برای همین به جوان‌ها پیشنهاد می‌کنم وام خوداشتغالی بگیرند. چون هم سودش کم است، هم ۶ ماه تنفس دارد. به غیر از جوان‌ها، خانم‌های خانه‌دار هم فرصت خوبی در اختیار دارند تا هم کمک خرج خانواده‌شان باشند هم شهر و روستایشان را به سمت آبادانی پیش ببرند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true