×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
اوضاع بر یک قرار نماند و نمی‌ماند…

«فریبا محمدی» یکی از بانوان این شهرک است که توانسته با وام خوداشتغالی بنیاد علوی کارگاه کوچک خیاطی راه بیندازند و کمک خرج خانواده باشد. همراه ما باشید و گفت‌وگوی خبرنگار قلعه گنج نیوز را با این بانوی موفق بخوانید.

 

صندوق‌ها خرد روستایی شروع داستان

اولین قدمش عضویت در صندوق خرد روستایی بوده. فریبا محمدی می‌گوید: «بنیاد کارش را با صندوق‌های خرد روستایی شروع کرد. بیشتر مردم عضو این صندوق‌ها شدند تا وام‌های کوچک بگیرند و گره‌ای از کارشان باز کنند. من هم مانند مردم همین کار را کردم. بعد از مدتی هم که حرف وام‌های خوداشتغالی پیش آمد.»

مشقت‌های خیاطی در خانه!

قبل از اینکه طرح بنویسد و کارگاهش را راه بیندازند هم، خیاطی می‌کرد اما… فریبا محمدی در این‌باره می‌گوید: «در خانه خیاطی می‌کردم. آن‌هایی که در خانه کار کرده‌اند می‌دانند که چقدر کار کردن در خانه سخت است مشتری می‌آید اهل خانه هستند! نه می‌توانی به مشتری بگویی فردا بیا نه هر روز هر روز به اهالی خانه بگویی بروید چند دقیقه‌ای بیرون. مشتری که رفت بیایید!»

بهترین قسمت زندگی یک بانوی خیاط

برای راه‌اندازی کارگاه طرح می‌نویسد و بعد از مدت کوتاهی وامش آماده می‌شود. محمدی در این‌باره می‌گوید: «پس از تماس بانک و تشکیل پرونده، ضامن‌گیری انجام شد و قسط اول به حسابم آمد. قسط اول ۱۰ میلیون تومان بود. با قسط اول میز و چرخ جدید خریدم و کارگاه را اجاره کردم تا از کار در خانه خلاص شوم. با قسط دوم هم پارچه آوردم. بهترین اتفاق کارم را همین پارچه آوردن ساخت…»

 قدمی برای روستا، قدمی برای شهرستان

«وقتی در خانه کار می‌کردم مشتری‌ها باید خودشان پارچه می‌آوردند اما حالا پارچه هم دارم.» با گفتن این جمله خدا را شکر می‌کند و می‌گوید: «خدا را شکر… حالا مشتری دارم و وضعیت درآمدم نسبت به قبل بهتر شده. بیکار نیستم و احساس مفید بودن می‌کنم. ممنونم از بنیاد علوی. با وامی که به من و مردم روستاها  شهرستان می‌دهد، دست‌مان را می‌گیرد تا هم قدیمی برای زندگی خودمان برداریم، هم برای روستایمان کاری کنیم.»

 

 

توصیه‌ای به زنان خانه‌دار

به جوان‌ها و بانوان خانه‌دار توصیه می‌کند که اگر هنری بلد هستند و پیچ‌ وخم کاری را می‌دانند وام خوداشتغالی بنیاد علوی را بگیرند و کاری شروع کنند. بانوی فعال شهرک صاحب‌الزمان در این‌باره می‌گوید: «خوبی وام بنیاد این است که ۶ ماه تنفس دارد یعنی وقتی به درآمدزایی رسیدی،  قسط می‌هی. سودش هم که کم است. به زنان خانه‌دار و جوان‌ها توصیه می‌کنم کاری راه بیندازند و قدمی برای خود و روستاهایشان بردارند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true