×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
بار دیگر، شهری که دوست می‌داشتم…

قلعه گنج و روستاهای دور و اطرافش تا همین چند وقت پیش، این‌گونه بود؛ یعنی مرد خانواده در شهری دیگر کار می‌کردند و خانواده‌اش در قلعه‌گنج زندگی… این روزها اما با حضور بنیاد علوی به عنوان بازوی اجرایی بنیاد مستضعفان اوضاع به سامان شده و مردان خانواده با استفاده از وام خوداشتغالی بنیاد علوی، کسب‌وکاری برای خودشان راه انداخته‌اند و در شهر خود مانده‌اند. «عمران گرگندی»، اهل روستای چاه‌سنگی است و یکی از همان مردانی است که قبلا در عسلویه کار می‌کرد و این روزها در روستای خودش. قلعه گنج نیوز را همراهی کنید و گفت‌وگو با این مرد فعال و پرتلاش را بخوانید.

 

کار در عسلویه

در عسلویه کار می‌کرد. در یک آشپزخانه. عمران گرگندی در این‌باره می‌گوید: «آب و هوای عسلویه خیلی سخت بود. رنج دوری از خانواده از یک طرف، آب و هوای بد هم از طرف دیگر. حقوق ندادن به موقع هم مزید بر علت شده بود تا همیشه خسته باشم و ناامید. بارها تصمیم گرفتم به شهرستان خودمان برگردم، اما با خودم می‌گفتم تو که سرمایه نداری! برگردی چه‌کار کنی؟»

سوپرمارکت روستای چاه‌سنگی

اوضاع اما بر یک قرار نمی‌ماند. عمران گرگندی در این‌باره می‌گوید: «وقتی شنیدم بنیاد علوی به شهرستان قلعه گنج آمده و وام خوداشتغالی می‌دهد، تصمیم گرفتم به چاه‌سنگی برگردم. آن روزها هیچ ذهنیتی از وام بنیاد نداشتم. پس از پرس‌وجو و تحقیق متوجه شدم اول باید طرحم را بنویسم. می‌خواستم سوپرمارکت راه بیندازم. همین موضوع را در طرحم نوشتم و تحویل بنیاد دادم.»

 

بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم

 

با قسط اول و دوم چه کردی؟

از بانک تماس می‌گیرند که با طرحت موافقت شده. عمران گرگندی در این‌باره می‌گوید: «شکر خدا زیاد معطل نشدم. پرونده‌ام را که تشکیل دادم، دو هفته نکشید که قسط اول به حسابم واریز شد. با قسط اول قفسه خریدم؛ یخچال معمولی و یخچال فریزر. بازرس بنیاد علوی آمد و تایید کرد که قسط اول در راه اصلی خودش خرج شده، برای همین قسط دو آزاد شد و توانستم مواد خوراکی بخرم و مغازه را به صورت رسمی افتتاح کنم.»

 

وقتی دست جوان‌ها را می‌گیرند…

از کسب و کارش راضی است و مهم تر از همه از حضور کنار خانواده‌اش احساس رضایت می‌کند. عمران گرگندی می‌گوید: «مشتری دارم و شکر خدا کارو کاسبی‌ام خوب است. اینکه کنار خانواده‌ام هستم و کیلومترها با آن‌ها فاصله ندارم، یکی از بهترین نتایج وام بنیاد علوی برای من و زندگی‌ام بود. خدا را شکر. خدا خیرشان بدهد که دست جوان‌ها و مردمی را می‌گیرند که اینجا زندگی می‌کنند و سرمایه‌ای برای راه‌اندازی کار ندارند.»

کسب‌وکار راه بیندازید لطفا!

توصیه‌اش به جوان‌ها رنگ‌وبوی توصیه دیگرانی را دارند که مانند او وام خوداشتغالی گرفته‌اند. مرد پرتلاش چاه‌سنگی حرف‌هایش را چنین پایان می‌دهد: «سود بازپرداخت کم است و نسبت به بانک‌های دیگر سود آنچنانی ندارد. ۶ ماه تنفس هم یکی از خوبی‌ها وام خوداشتغالی بنیاد علوی است. کار که به سود افتاد و متقاضی راه و رسمش را پیدا کرد و در کار جا افتاد، قسط بندی شروع می‌شود. برای همین به جوان‌ها توصیه می‌کنم  با استفاده از وام‌های خوداشتغالی کاری برای خودشان راه بیندازند وصاحب درآمد شوند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true