×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
موفقیت در روستای شمزان چاه‌باغ

یکی از جوان‌هایی که این روزها به واسطه وام خوداشتغالی بنیاد علوی و بانک سینا سرش به کارش گرم است، «نورمحمد مسندانی» است. جوانی اهل روستای شمزان چاه‌باغ قلعه گنج نیوز را همراهی کنید تا مصاحبه خبرنگار ما را با این جوان فعال و پرتلاش بخوانید.

قصه از کجا شروع شد

بیکار بود و می‌خواست کاری را شروع کند. نورمحمد مسندانی در این‌باره می‌گوید: «نمی‌خواستم مثل خیلی از جوان‌ها و مردهای دیگر به استان‌ها و شهرهای دیگر بروم و کار کنم. می‌خواستم در شهرستان و روستای خودمان کاری دست‌وپا کنم. برای همین به چندین بانک رفتم تا وام بگیرم. اما شرایطم جور نشد. چون نمی‌دانستم کارم چطور پیش می‌رود و آیا درآمدی دارم که قسط‌هایم را پس بدهم؟ بی‌خیال وام‌ شدم چون سودش زیاد بود و با جیبم نمی‌خواند. پس‌اندازی هم که نداشتم…»

 

نیاز روستا کپسول فروشی بود

با اینکه شناختی از وام‌های خوداشتغالی بنیادعلوی نداشت، اما وقتی متوجه شد بسیاری از همشهری‌هایش از بنیاد علوی و بانک سینا وام خوداشتغالی می‌گیرند و کسب‌وکاری راه می‌اندازند، او هم برای پرس‌وجو به ساختمان بنیاد مراجعه کرد. جوان پرتلاش شمزان چاه‌باغ در این‌باره چنین می‌گوید: «پس از تحقیق و پرس‌وجو تصمیم گرفتم طرحم را بنویسم. برای کسب‌وکار برنامه داشتم. از همان ابتدا که به بانک‌های دیگر رفتم و دست از پا درازتر به خانه برگشتم، تصمیمم براین بود کپسول گاز فروشی راه بیندازم. طرحم را نوشتم و بعد از مدتی وام آماده شد.»

کسب و کار

کار و کاسبی‌ام خوب است…

«از بانک تماس گرفتند که با طرحت موافقت شده. برای تشکیل پرونده بیا!» نورمحمد مسندانی با گفتن این جمله از مراحلی که طی کرده سخن به میان می‌آورد و می‌گوید: «پرونده تشکیل دادم، ضامن جور کردم و وامم را گرفتم. جا اجاره کردم و تعداد ۷۰ کپسول گار خریدم. می‌دانستم کاری که راه‌انداخته‌ام، نیاز مردم روستاست. حالا هم از کار و درآمدن راضی هستم و خدا را شکر می‌کنم. از بنیاد علوی هم ممنونم که وامی متناسب با نیاز و بودجه و شرایط زندگی مردم شهرستان قلعه‌گنج در اختیارم گذاشت. خدا را شکر این روزها کار و کاسبی‌ام خوب است.»

 

از فرصت استفاده کنید

به جوان‌های روستا توصیه می‌کند از وام‌های خوداشتغالی بنیاد علوی استفاده کنند و کسب‌وکاری برای خودشان راه بیندازند. نورمحمد مسندانی می‌گوید: «سود وامی که بنیاد علوی در اختیار مردم روستایی می‌گذارد ۸ درصد است. بانک‌ها ۱۸ درصد سود می‌گیرند. این وام، یعنی وام خوداشتغالی ۶ ماه تنفس دارد. یعنی از وقتی که وام را می‌گیریم تا ۶ ماه بعد فرصت داریم که کسب‌وکارمان را در مسیر درستش پیش ببریم. ۲۰ میلیون وام بنیاد علوی و بانک سینا گره‌های زیادی باز می‌کند. برای همین به جوان‌ها پیشنهاد می‌کنم از فرصتی که در اختیارشان قرار داده شده استفاده کنند و از بلاتکلیفی و بیکاری بیرون بیایند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true