×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
لبخندهایی که قرار است زیبا و ماندگار شود…

طرح پایش سلامت که از عصر دیروز در مدرسه شبانه‌روزی حکمتیه قلعه‌گنج آغاز شده بود، امروز علاوه بر این مرکز شبانه‌روزی،در مدرسه دخترانه حضرت معصومه محله سرتک ادامه پیدا کرد. کار میان دو پزشک قاری و حافظ قرآن تقسیم شده بود.

قاری قرآن دکتر نیک‌دستی در مدرسه شبانه‌روزی به ویزیت و معالجه دندان پرداخت و حافظ کل قرآن خانم دکتر طهماسبی امروز در مدرسه حضرت معصومه سرتگ، در طرح پایش سلامت دهان و دندان، دانش‌آموزان را رایگان ویزیت کرد تا در مراحل بعدی با امکانات به قلعه‌گنج بیایند و کار درمان مردم ویزیت شده را انجام دهند.

 

کاروان قرآنی انقلاب

 

البته حافظ کل قرآن قبل از معاینه و ویزیت، نکاتی آموزشی درباره نحوه صحیح مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، توضیحاتی را به دانش‌آموزان ارائه کرد.

شنیده‌ام که بنیاد علوی اشتغال‌زایی کرده است…

دکتر طهماسبی دراین‌باره می‌گوید: «به عنوان عضوی از کاروان قرآنی انقلاب در شهرستان قلعه گنج به عنوان نماد محرومیت‌زدایی و تلاشی که برای اشتفال‌زایی توسط بنیاد علوی در این منطقه انجام شده، در خدمت مردم هستیم. دو روز به معاینه دندان در دبیرستان شبانه‌روزی پرداختیم. پایش اولیه انجام شد تا نیازهای پزشکی مردم را در حوزه دهان و دندان شناسایی شود و در سفرهای بعدی به این شهرستان درمان‌ها انجام گیرد.»

حافظ کل قرآن صحیت‌هایش را چنین ادامه داد: «دو روز بیشتر نیست که به قلعه‌گنج آمده‌ام اما در همین مدت کوتاه از مردم محلی شنیده‌ام که فعالیت‌های خوبی در حوزه اشتغال‌زایی توسط بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی انجام گرفته است. امیدوارم با افزایش تعداد مشاغل به همت بنیاد، عمران و آبادانی زودتر سرنوشت این شهرستان شود.»

دکتر نیکدستی دلیل حضورش در قلعه‌گنج و معاینه و ویزیت رایگان مردم را چنین توضیح می‌دهد: «به دعوت دوستان به قلعه‌گنج کرمان آمدیم و قرار است امروز مشکلات دهان و دندان ۲۰ نفر از دانش‌آموزان این مدرسه را برطرف کنیم.»

 

کاروان قرآنی انقلاب

 

پزشک و قاری قرآن با کانکس سیار و مجهز به قلعه‌گنج آمده است. او می‌گوید: «هنوز وقت نکرده‌ام شهر را ببینم. اما از توصیف مردم متوجه شده‌ام که بنیاد علوی خدمات خوبی در این شهرستان انجام داده است. امیدوارم که خدمت رسانی‌ها مستدام باشد و ادامه‌دار تا محرومیت زودتر از چهره این شهر به عنوان شهرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی زودوده شود.»

 

اینجا تصاویری از طرح پایش سلامت دهان و دندان و ویزیت رایگان دانش‌آموزان قلعه‌گنجی را ببینید.

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true