×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
کوچک و رنگی‌رنگی؛ کسب‌وکار خانم رحمان

نه تنها او، بلکه بسیاری از بانوان این روستا با استفاده از همین وام‌ها، کسب‌وکاری برای خودشان راه انداخته‌اند تا شمس‌آباد رنگ و بوی محرومیت نداشته باشد. همراه ما باشید و گفت‌وگوی خبرنگار قلعه گنج نیوز را با این بانوی فعال و موفق بخوانید.

 

دل را به دریا زدم و طرح نوشتم!

وقتی بنیاد کارش را در قلعه‌گنج شروع کرد بسیاری از همشهری‌هایش وام گرفتند و کسب‌وکاری برای خودشان راه انداختند. مریم رحمان اما تازه تب‌وتاب وام گرفتن در زندگی‌اش رخنه کرده است. او می‌گوید: «عضو صندوق روستای بودم. وقتی می‌دیدم که همشهری‌هایم از زن و مرد گرفته همه برای گرفتن وام فعالیت می‌کنند و به فکر راه‌اندازی کسب‌وکار هستند، خوشحال می‌شدم و دوست داشتم من هم کاری راه بیندازم. اما همیشه فکر می‌کردم از پسش بر نمی‌آیم. تا اینکه دل را به دریا زدم و طرح نوشتم.»

اولین خرازی شمس‌آباد

با طرحش موافقت می‌شود. از بانک تماس می‌گیرند که به بانک بیا. مریم رحمان مانند تمام کسانی که وام خوداشتغالی گرفته‌اند به بانک می‌رود، تشکیل پرونده می‌دهد و بعد از مدتی قسط اول به حسابش واریز می‌شود. بانوی پرتلاش شمس‌آبادی می‌گوید: «با قسط اول، مغازه را اجاره کردم و وسایل مورد نیارش را خریدم. می‌دانستم که خزاری نیاز روستای ماست. چون مردم برای خرید وسایل خرده ریزه خود باید به قلعه‌گنج و روستاهای آبادتر می‌رفتند. برای همین مطابق طرحی که نوشته بودم وسایل مغازه را خریدم و اولین خزاری شمس‌آباد را راه انداختم.»

رحمان

از بنیاد ممنونم

منتظر است تا قسط دوم به حسابش واریز شود. او در این‌باره می‌گوید: «همین حالا هم بیشتر وسایلی که در خرازی به فروش می‌رسد، در مغازه‌ام هست و مردم روستا می‌توانند به راحتی وسایل مورد نظرشان را پیدا کنند؛ اما تعدادشان کم است. برای همین منتظرم تا قصد دوم به حسابم واریز شود و سایل را بیشتر کنم. فکر می‌کنم مدت زیادی باقی نمانده تا قسط دوم هم به حسابم واریز شود. سراغش را که گرفتم گفتند همین روزهاست که به حسابت واریز شود. خیلی خوشحالم که با این وام توانستم هم کسب‌وکاری برای خودم راه ببیندازم، هم قدمی برای روستایم بردارم. از این بابت خدا را شکر می‌کنم و ممنون بنیادم.»

از بنیاد وام متفاوت بگیرید!

به جوان‌های قلعه‌گنج و شمس‌آباد و دیگر روستاها پیشنهاد می‌کند که با استفاده از وام خوداشتغالی کسب‌وکاری برای خودشان راه بیندازند. مریم رحمان می‌گوید: «قبلاً برای گرفتن وام به بانک‌های دیگر رفته بودم و می‌دانستم باید دور وام گرفتن از بامک‌های دیگر را خط کشید اما وامی که بانک سینا و بنیاد علوی به متقاضی می‌دهند خیلی متفاوت است. ۶ ماه تنفس دارد و از طرف دیگر سودش هم نسبت به بانک‌های دیگر کم‌تر است. به زنان روستا و جوانانی که جویا کار هستند پیشنهاد می‌کنم با سنجش شرایط روستا و شرایط خودشان از وام‌های خوداشتغالی بنیاد علوی استفاده کنند و روزهای بهتری برای خود و شهرستان‌شان رقم بزنند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true