×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
کسب‌وکار در رودباهی یعنی زندگی کنار خانواده

علیرضا نظری، اهل روستای رودباهی قلعه‌گنج، یکی از مردانی است که این موضوع را با گوشت و پوستش لمس کرده؛ یعنی سال‌ها رنج دوری از خانواده را به جان خریده تا در شهرهای دیگر کار کند و نانی بر سفره خانواده‌اش بگذارد؛ اما چند سالی است که همان شهرها هم دیگر کار و درآمدی برای آن‌ها نداشت. قلعه گنج نیوز را همراهی کنید تا گفت‌وگو با مردی را بخوانید که این روزها کاری جدید برای خودش راه انداخته و اوضاع بد آن روزهایش را دور زده است…

 

بازگشت به رودباهی

پای صحبت‌هایش که بنشینی از خراب شدن اوضاع کار در شهرستان‌های دیگر می‌گوید: «روزی دلمان خوش بود که اگر در شهرستان خودمان کار نیست، به شهرهای دیگر می‌رویم و کار می‌کنیم و درآمد داریم؛ اما از سه سال پیش همین دلخوشی هم از ما کم شد و در شهرستان‌های دیگر هم کاری نبود تا با آن روزگار بگذرانیم. برای همین از شهر به روستای خودمان بعنی رودباهی برگشتم تا حداقل اگر کاری ندارم کنار خانواده‌ام باشم.»

 

وامی که از بنیاد علوی گرفتم

پس از بازگشت به رودباهی تصمیم می‌گیرد با همان سرمایه اندکی که دارد سوپرمارکتی کوچک راه بیندازند. علیرضا نظری در این‌باره می‌گوید: «خواستم وام بگیرم و مغازه‌ام را راه بیندازم اما نشد. هر جا می‌رفتم شرایط سختی پیش پایم می‌گذاشتند. برای همین با همان پول کم خودم کارم را راه انداختم.» کارش را شروع کرده بود که تصمیم گرفت از بنیاد علوی هم وام خوداشتغالی بگیرد تا مغازه‌اش را مجهز و پر از اجناس مردم نیاز مردم کند. همین کار را هم کرد…

کسب‌وکار در رودباهی

 

صندوق‌های خرد روستایی، دلیل روزهای خوب کسب‌وکار

«ثبت‌نام کردم و وام گرفتم.» با گفتن این جمله از ثبت‌نام در صندوق خرد روستایی سخن به میان می‌آورد و می‌گوید: «اول عضو صندوق شدم و بعد از چند ماه درخواست وام خواشتغالی دادم. طرح نوشتم. بعداز طرح نوشتن از بانک تماس گرفتند که با وامت موافقت شده. تشکیل پرونده دادم، ضامن‌گیری انجام شد و بعد از مدتی کوتاه قسط اول به حسابم آمد. با قسط اول و قسط دوم مغازه را مجهز کردم و اجناسش را بیشتر و بیشتر کردم. شکر خدا حالا اوضاع کار و کاسبی‌ام خوب است و راضی‌ام. ممنونم از بنیاد علوی که با وام خوداشتغالی مغازه‌ا را رونق داد.»

 

اگر شرایط آسان‌تر شود…

به جوان‌های جویای کار در شهرستان قلعه‌گنج و روستاها پیشنهاد می‌دهد که از وام خوداشتغالی بنیاد علوی استفاده کنند. علیرضا نظری می‌گوید: «بیکاری و کار کردن در شهرهای دیگر فایده‌ای برای کسی ندارد. باید در شهرستان و روستاهای خودمان کار کنیم و باعث آبادانی‌اش شویم. برای همین به تمام جوان‌ها پیشنهاد می‌دهم حالا که بنیاد هست از شرایط استفاده کنند و وام بگیرند تا هم خودشان به سامان برسند، هم شهر و روستایشان. از بنیاد هم می‌خواهم کمی شرایط را برای جوان‌ها آسان‌تر کند و در ضامن‌گیری و جواز کسب هوای جوان‌ها را داشته باشد.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true