×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
کارگاه خیاطی لب جاده…

در توضیح کسب‌وکارش باید کارگاه کوچک خیاطی‌اش را توصیف می‌کنیم. کارگاهی که یک چرخ خیاطی دارد و دنیای رنگارنگ پارچه‌ها را. همراه ما باشید و مصاحبه خبرنگار قلعه گنج نیوز را با این بانوی فعال و هنرمند بخوانید.

 

کار با اعمال شاقه!

۷ سالی بود که در خانه خیاطی می‌کرد. مشتری هم داشت اما به قول خودش خیلی‌ها هنوز او و هنرش را نمی‌شناختند. فهیمه خوبیاری می‌گوید: «کار کردن در خانه خیلی سخت است. مشتری‌ها باید صبح می‌آمدند چون بعدازظهر خانواده‌ام در خانه بودند و مشتری‌ها خودشان راحت نبودند، اهل خانه هم با آمدن مشتری اذیت می‌شدند. خلاصه اینکه کار می‌کردم با چه مشقتی!»

 

کارگاه کوچک خیاطی در کلات مالک

همیشه آرزو داشت کارگاه کوچکی لب خیابان داشته باشد تا مشتری‌ها بیشتری داشته باشد. بنیاد علوی که کارش را شروع کردم، طرح رسیدن به آرزویش را ریخت. فهیمه خوبیاری می‌گوید: «وقتی شنیدم که بنیاد علوی وام خوداشتغالی می‌دهد، تصمیم گرفتم با تمام سختی‌ها بسازم اما به آرزو و خواسته‌ام برسم. برای همین طرح نوشتم و تحویل بنیاد دادم. می‌خواستم کارگاه کوچک خیاطی راه بیندازم و دیگر در خانه کار نکنم.»

 

کسب و کار خانم خوبیاری

وام ۲۰ میلیونی می‌گیرد و کارش را راه می‌اندازد. بانوی فعال و هنرمند کلات مالک می‌گوید: «بعد از تشکیل پرونده از بانک تماس گرفتند که با طرحت موافقت شده. اعتراف می‌کنم که برای گرفتن وام و جور کردن ضامن خیلی سختی کشیدم. چون بانک برای ضامن‌گیری خیلی سخت‌گیری می‌کرد. به هر سختی بود ضامن را جور کردم و وام را گرفتم. حالا هم کسب‌وکار خودم را دارم.»

 

پیشنهاد برای بنیاد و بانک

از بنیاد تشکر می‌کند و معتقد است با وام خوداشتغالی بنیاد علوی به آرزوهایش رسیده. آرزوی داشتن کارگاه خیاطی لب جاده. بانوی هنرمند کلات مالک می‌گوید: «این وام ۶ ماه تنفس دارد. خیلی خوب است که ۶ ماه لازم نیست قسط بدهیم. اما برای بنیاد و بانک سینا دو پیشنهاد دارم؛ اول اینکه بانک سر ضامن‌گیری اینقدر سخت نگیرد که بی‌خیال وام گرفتن شویم و دوم اینکه مدت تنفس را بیشتر کنند. حالا که بنیاد حامی مردم ماست، امیدوارم پیشنهادهایم به گوششان برسد.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true