×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
اینجا چاه غلامحسین، یکی از کاستی‌ها برطرف شد

از خودش که می‌پرسی می‌گوید: «دیدم روستا سوپرمارکت ندارد و بنیاد علوی هم به مردم روستایی وام می‌دهد، تصمیم گرفتم وام بگیرم و برای خودم کاری دست و پا کنم.» همراه قلعه گنج نیوز باشید تا فتعحلی علیپور از تغییرات زندگی‌اش بگوید پس از راه انداختن کار با وام خوداشتغالی بنیاد علوی.

 

کاستی روستای ما!

صحبت‌‎هایش را با کاستی‌های روستا شروع می‌کند و می‌گوید: «چاه غلامحسین سوپرمارکت نداشت و مردم برای خرید به چاه‌دادخدا می‌رفتند. برای همین وقتی شنیدم بنیاد علوی وام خوداشتغالی می‌دهد، طرح نوشتم و تحویل دادم تا وام بگیرم و اوضاع زندگی و کارم را تغییر دهم. همین‌طور اوضاع کمبودهای روستا را. برای همین چیزها بود که در طرحم نوشتم: وام خوداشتغالی برای راه انداختن اولین سوپرمارکت روستای چاه غلامحسین.»

 

داستان قسط اول و دوم

بعد از تکمیل پرونده و طی شدن مراحل قانونی، قسط او به حسابش واریز می‌شود و بعد هم قسط دوم. فتحعلی علیپور می‌گوید: «قسط اول را خریدم و یک یخچال گرفتم. با قسط دوم هم وسایل و مواد خوراکی را خریدم. شکر خدا مغازه‌ام راه افتاد و نیاز مردم روستا مقداری برطرف شد و خودم هم صاحب کار شدم اما نتوانستم اجناس زیادی برای مغازه‌ام بخرم.»

 

http://ghalehganjnews.ir/

۲۰ میلیون جواب نمی‌دهد

معتقد است وامی که بنیاد علوی و بانک سینا به متقاضی‌ها می‌دهد، باید بیشتر شود. مرد پرتلاش روستای چاه غلامحسین در این‌باره می‌گوید: «شرایط بعد از وام گرفتن خیلی خوب است. ۶ ماه تنفس دارد و سودش هم ۸ درصد است و نسبت به بانک‌های دیگر خیلی کم‌تر است اما ۲۰ میلیون با گرانی‌های امروز دیگر جواب نمی‌دهد. با ۱۰ میلیون اول یک یخچال خریدم و با ۱۰ میلیون دوم هم کاستی‌های دیگر مغازه مثل یخچال و قفسه بندی و…»

 

به سرمایه بیشتری نیاز است

«اگر خودم هم ۱۵ میلیون سرمایه نمی‌گذاشتم، مغازه‌ام راه نمی‌افتاد.» با گفتن این جمله صحبت‌هایش را چنین ادامه می‌دهد: «کاش بنیاد و بانک سینا بار دیگر کارشناسی کنند و با توجه به گرانی‌ها و نرخ تورم امروز به مردم وام دهند. در شرایط امروز با ۲۰ میلیون نمی‌توان کار زیادی کرد و برای راه انداختن کارهایی مانند سوپرمارکت و … به سرمایه و پول بیشتری نیاز است.»

 

وام خوداشتغالی بگیرد لطفا!

به جوان‌ها توصیه می‌کند برای راه انداختن کسب‌وکار از بنیاد علوی وام خوداشتغالی بگیرند. فتحعلی علیپور می‌گوید: «سودش کم است و تنفس به موقع. اگر جوان‌ها سرمایه‌ای دستشان است که می‌گویند کم است و جوابگو نیست به بنیاد بروند و با این وام و سرمایه خودشان کاری راه بیندازند تا هم مشکلات روستا برطرف شود هم خودشان کاروکاسبی دار شوند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true