×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
تعویض روغنی خانم سالاری

این بانوی پرتلاش و خوش فکر با وام خوداشتغالی بنیاد علوی و بانک سینا در روستایشان تعویض روغنی راه انداخته و از کار و درآمدش راضی است. همراه ما باشید و مصاحبه خبرنگار قلعه گنج نیوز را با این بانوی موفق بخوانید.

 

وام ۲۰ میلیونی از بنیاد

قبل از اینکه کار و کاسبی برای خودش راه بیندازد، خانه‌دار بود. اما حالا صاحب مغازه تعویض روغنی شمس‌آباد است. فریبا سالاری می‌گوید: «از اینکه فقط خانه‌دار باشم خسته بودم و دوست داشتم من هم در خرج‌ها، خانواده را کمک کنم. برای همین مانند بسیاری از همشهری‌هایم که طرح می‌نوشتند، طرح نوشتم و از بنیاد ۲۰ میلیون وام خوداشتغالی گرفتم. وامی که بنیاد علوی و بانک سینا در دو مرحله می‌دهند. قسط اول ۱۰ میلیون و قسط بعدی هم همین‌طور.»

 

قبلا تعویض روغنی نداشتیم

«با ۱۰ میلیون اول دستگاه بالانس خریدم و چاله و دستگاه هوا، با ۱۰ میلیون دوم هم دیگر کساتی‌ها مغازه را تهیه کردم.» با گفتن این جمله از کاستی روستا سخن به میان می‌آورد و می‌گوید: «تعویض روغنی را با برنامه‌ریزی راه انداختم. از همان اول که طرح نوشتم و از بانک تماس گرفتند و تشکیل پرونده دادم و ضامن بردم، می‌دانستم که تعویض روغنی نیاز روستاست، چون تا قبل از این مردم باید برای تعویض روغن به شهرستان می‌رفتند.»

تعویض روغنی خانم سالاری

کارآفرینی برای یک نفر دیگر

از بنیاد علوی برای وامی که در اختیارش گذاشته تشکر می‌کند و می‌گوید: «ممنونم از بنیاد. با این وام سه هدف اجابت شد. اول اینکه صاحب کسب‌وکار شدم، دوم اینکه یکی از مشکلات روستا را از میان برداشتم و سوم اینکه برای یک نفر دیگر هم در مغازه‌ام کار راه انداختم. حالا می‌توانم بگویم برای شهرستان و روستایمان کاری کردم.»

از درآمدم راضی‌ام

از خوبی‌های وام خوداشتغالی چنین روایت می‌کند: «سود این وام ۸ درصد است و ۶ ماه هم تنفس دارد. برای همین باید بگویم این وام نسبت به وام‌های دیگر شرایط خیلی خوبی دارد. حالا که این‌ها را می‌گویم بگذارید این هم بگویم که شکر خدا از کار و درآمدم راضی هستم. خدا را شکر واقعا.»

تعویض روغنی خانم سالاری

پیشنهادی برای بانوان و جوانان بیکار

به جوان‌ها و زنان روستا پیشنهاد می‌کند از بنیاد علوی وام بگیرند و کسب‌وکاری برای خودشان راه بیندازند. فریبا سالاری صحبت‌هایش را چنین پایان می‌دهد: «وام گرفتن شاید از نظر بعضی‌ها بدهکاری به حساب بیاید. اما این وام برای شروع خیلی خوب است. شاید بدهکار شوید، اما وقتی نیاز و کاستی شهر و روستایتان را به کارتان تبدیل می‌کنید حتما به درآمد می‌رسید و دیگر بدهکار نیستید. از سود کسب‌وکار قسط وامتان را می‌دهید. برای همین به همه کسانی که کاری ندارند پیشنهاد می‌کنم از این وام استفاده کنند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true