×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
کشاورزی در روستا با تمام ابزار و تجهیزات

نامش عقیل پور خادمی است؛ اهل روستای زیارت پیرکرگان. این روزها با وامی که از بنیاد علوی گرفته، کارش را روبه‌راه کرده و توانسته برای خودش ابزار کشاورزی بخرد. همراه ما باشید تا مرد جوان و پرتلاش روستای زیارت پیرکرگان از زندگی و کسب‌وکار این روزهایش روایت کند.

 

بی‌خیال شده بودم!

از روزهایی می‌گوید که تراکتور داشت اما ابزار کشاورزی نداشت. عقل پورخادمی می‌گوید: «روزهایی که ابزار نداشتم باید روی زمین خودم با تراکتور کار می‌کردم. برای همین مجبور بودم شخم و دیگر ابزارها را از دیگران قرض بگیرم. همیشه هم به این فکر بودم که وامی، قرضی چیزی بگیرم و ابزار کشاورزی بخرم اما نمی‌توانستم. حتی به بانک‌های دیگر هم رفته بودم و شرایط را پرسیده بودم؛ اما شرایط آن‌قدر سخت بود که نتوانسته بودم وام بگیرم و تقریبا بی‌خیال شده بودم.»

 

دو قسط ۱۰ میلیونی در حساب آقای پورخادمی

از طرف صندوق خرد روستایی بنیاد علوی به بانک سینا معرفی می‌شود. خودش داستان را این‌طور تعریف می‌کند: «از طرف صندوق بنیاد به خود بنیاد علوی معرفی شدم و طرح نوشتم و تحویلشان دادم. بعد طرح‌ها بررسی شد و از طرف بانک تماس گرفتند که با طرحت موافیت شده. تشکیل پرونده دادم و ضامن‌گیری هم انجام شد و بالاخره توانستم وام خوداشتغالی بگیرم. مبلغ وام ۲۰ میلیون تومان بود که در دو قسط ۱۰ میلیونی به حسابم واریز شد.»

 

وام خوداشتغالی

شکر، راضی‌ام

با ۲۰ میلیونی که از بنیاد علوی وام خوداشتغالی می‌گیرد، ۴ قطعه ابزار مورد نیارش را تهیه می‌کند تا مجبور نباشد از کسی ابزار قرض بگیرد و کارش لنگ بماند. عقیل پورخادمی در این‌باره می‌گوید: «ممنونم از بنیاد علوی. با این وامی که در اختیارم گذاشت باعث شد هم کار خودم در زمین کشاورزی‌ام روی زمین نماند هم توانستم به غیر از زمین خودم روی زمین دیگران هم کار کنم یا ابزار اجاره بدهم و درآمد دیگری هم داشته باشم. شکر خدا خالا از کسب‌وکارم راضی هستم.»

 

وامی برای تمام فصول

از مزیت‌های وام خوداشتغالی بنیاد علوی می‌گوید. اینکه ۶ ماه تنفس دارد و سودش هم کم است. عقیل پورخادمی صحبت‌هایش را چنین پایان می‌دهد: «قبلا به بانک رفته بودم و می‌دانم وام بانک‌های دیگر تنفس ندارد و از طرف دیگر سودش ۱۸ یا ۲۰ درصد است. برای همین مزیت‌ها، به جوانان جویای کار در شهرستان و روستاها، پیشنهاد می‎کنم در بنیاد علوی طرح بنویسند و از بانک سینا وام خوداشتغالی بگیرند. این وام‌ها به کسب‌وکار تبدیل می‌شود و اوضاع شهر و روستا را سامان بیشتری می‌دهد.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true