×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
روستای جنگلی در مسیر توسعه

گفت‌وگوی خبرنگار قلعه گنج نیوز را با «رخساره پورغلامحسینی» بخوانید تا همه چیز دستتان بیاید. همراه ما باشید.

 

کاستی‌های روسای جنگلی

خانه‌دار بود و روستایشان هیچ امکاناتی نداشت. مردم برای خرید کوچک‌ترین چیزها باید به روستاهای آبادتر  در نزدیکی جنگلی می‌رفتند. رخساره پورغلاحسینی می‌گوید: «همیشه به این فکر می‌کردم که کاری برای روستایم و مردمانش بکنم و قدمی برای آبادانی‌اش بردارم. اما چون سرمایه و درآمد نداشتم، این موضوع همیشه در حد آرزو باقی ماند و نتوانستم کاری کنم تا اینکه بنیاد علوی کارش را در قلعه گنج شروع کرد.»

 

قصه از صندوق‌های خرد روستایی شروع شد

عضو صندوق خرد روستایی در روستای جنگل می‌شود و بعد از مدتی که وام به اسمش درمی‌آید تصمیم می‌گیرد وام خوداشتغالی هم بگیرد و کسب‌وکاری خوب برای خودش راه بیندازد. رخساره پور غلامحسینی می‌گوید: «از طرف صندوق خرد روستایی به بنیاد علوی معرفی شدم. می‌خواستم در روستا تره‌باری یا همان میوه فروشی راه بیندازم. چون مردم روستای جنگلی برای خرید میوه به چاه‌داد خدا می‌رفتند و خیلی سخت‌شان بود.»

 

اولین تره‌باری جنگلی راه افتاد

طرحش را می‌نویسند و تحویل بنیاد می‌دهد. مدتی بعد از بانک تماس می‌گیرند که با طرحت موافقت شده به بانک بیا. به بانک می‌زود و پرونده تشکیل می‌دهد و ضامن گیری هم انجام می‌شود تا قسط اول در حسابش بنشیند. رخساره پور غلامسحینی در این‌باره می‌گوید: «قرار بود ۲۰ میلیون وام بگیرم تا تره‌باری روستایمان را راه بیندازم. ۱۰ میلیون قسط اول و ۱۰ میلیون قسط دوم. وقتی قسط اول به حسابم واریز شد مغازه اجاره کردم و قفسه بندی کردم و ترازو خریدم با قسط دوم هم میوه خریدم و مغازه‌ام راه افتاد تا اولین تره‌بار روستای جنگل راه بیفتد.»

 

کاستی‌های دیگر روستا را برطرف کنید!

از کارو کاسبی‌اش راضی است و معتقد است با کاری که راه اندخته هم برای خودش قدمی برداشته هم برای روستایش. بانوی فعال و پرتلاش روستای جنگلی می‌گوید: «از بنیاد علوی ممنونم که این وام را در اخیتارم گذاشت تا بتوانم قدیمی برای عمران و آبادانی روستایم بردارم. شکر خدا حالا از کارم راضی هستم و به جوانان روستا پیشنهاد می‌کنم که از بنیاد علوی وام خوداشتغالی بگیرند و کاستی‌های دیگر روستا را مرافع کنند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true