×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
آپاراتی خانم بازیار، کسب‌وکاری بکر در چراغ‌آباد

نامش «راضیه بازیار» است. بانویی که این روزها سرش به کاری گرم است که با وام خوداشتغالی بنیاد علوی راه انداخته. از خودش اگر بپرسی می‌گوید: «کار که مردانه و زنانه ندارد.» همراه ما باشید و مصاحبه خبرنگار قلعه گنج نیوز را با این بانوی موفق و پر تلاش بخوانید. بانویی که وام خوداشتغالی گرفته و نخستین آپاراتی چراغ آباد را راه انداخته است.

 

می‌خواستم کمک خرج خانواده باشم

خانه‌دار بود و در جست‌وجوی شغل. اما در چراغ آباد برای مردان به سختی کار پیدا می‌شد. چه برسد به زنان. راضیه بازیار می‌گوید: «می‌خواستم کاری برای خودم راه بیندازم که کمک خرج خانواده باشم. کشاورزی و چرخه‌اش خیلی وقت بود که در چراغ آباد نمی‌چرخید اما بنیاد آمده بود تا باری از روی دوش مردم بردارد و کمک‌شان کند. تصمیم گرفتم از بنیاد وام بگیرم، مثل بیشتر مردم روستایمان. چند وقتی فکر کردم که چه کاری راه بیندازم تا مشکل روستا را از میان بردارم. به این نتیجه رسیدم آپاراتی یکی از نیازهای مهم روستاست.»

کارم به طور رسمی شروع شد

طرحش را می‌نویسد و تحویل بنیاد علوی می‌دهد. بعد از مدتی از بانک تماس می‌گیرند که با وامت موافقت شده. به بانک می‌رود تا تشکیل پرونده بدهد. راضیه بازیار می‌گوید: «طرح نوشتم و تحویل دادم. خیلی زود از بانک تماس گرفتند که برای تشکیل پرونده به بانک بیا. به بانک رفتم و ضامن‌گیری انجام شد و خیلی زود قسط اول به حسابم آمد. جا اجاره کردم و چند دستگاه مخصوص آپاراتی خریدم. وقتی بازرس بنیاد آمد و تایید کرد، قسط دوم هم آزاد شد با قسط دوم هم باقی مانده وسایل را خریدم و کارم به طور رسمی شروع شد.»

 

آپاراتی

حالا صاحب شغل هستم

حالا کنار خودش، پدرش هم مشغول کار است و راضیه بازیار از این موضوع احساس خرسندی می‌کند. او می‌گوید: «از بنیاد علوی برای همراه بودن با مردم روستا و حمایت از آن‌ها ممنونم. اگر بنیاد نبود، شاید من، نمی‌توانستم کسب‌وکاری برای خودم راه بیندازم. اما حالا صاحب کار هستم و پدرم هم در مغازه‌ کار می‌کند. شکر خدا درآمد هم داریم. شاید اگر چند سال پیش به آینده فکر می‌کردم، تصورم این نبود که روزی کسب‌وکاری برای خودم داشته باشم، اما حالا صاحب شغل هستم…»

 

باید از همین‌جا شروع کنند…

به جوان‌های روستا پیشنهاد می‌کند با وام خوداشتغالی بنیاد علوی برای خودشان کار و کاسبی راه بیندازند و  در کنارش مشکلات روستا را هم از میان بردارند. راضیه بازیار می‌گوید: «وام بنیاد علوی و بانک سینا ۶ ماه تنفس دارد و سودش کم است. اگر قرار باشد جوان‌های شهرستان قلعه گنج و روستاها به جایی برسند، باید از همین جا شروع کنند. وام بگیرند و برای حل مشکل خودشان و مشکل روستایشان راه حلی پیدا کنند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true