×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
شهرمان آباد شده، خدا را شکر…

نامش «رسول پالیز ناصری» است. ساکن روستای زر. از شغلش اگر بپرسید به شغل آرایشگری مردانه می‌رسید. از کسب‌کارش هم که توضیح بخواهید، به پیرایشگاهی می‌رسید که با وام خوداشتغالی بنیاد علوی در روستای «زر» راهش انداخته. این شرح کوچکی از زندگی این روزهای رسول پالیز ناصری بود. مردی که این روزها موفقیت را با تمام وجود لمس می‌کند. همراه ما باشید و گفت‌وگوی خبرنگار قلعه گنج نیوز را با این مرد هنرمند و فعال بخوانید.

شاگردی می‌کردم، چون سرمایه نداشتم

از سختی روزهایی می‌گوید که شاگرد پیرایشگاه‌های دیگر در شهرستان بود. رسول پالیز ناصری صحبت‌هایش را چنین شروع می‌کند: «۱۳ سال است که آرایشگری می‌کنم و تمام زیر و بم‌های کارم را بلدم. سختی کشیدم و تلاش کردم برای جایگاه امروزم. مدت‌ها بود که احساس می‌کردم وقتش شده که دیگر شاگرد نباشم و مغازه خودم را راه بیندازم. اما سرمایه‌ای برای رسیدن به خواسته‌ام نداشتم. برای همین تصمیم گرفتم وام بگیرم.»

 

بنیاد مستضعفانی که دست مستضعفان را می‌گیرد

روزی که این تصمیم را می‌گیرد بنیاد مستضعفان به فکرش می‌رسد؛ چون مردم و دور واطرافیانش از بنیاد وام گرفته بودند. او هم همین تصمیم را می‌گیرد. رسول پالیز ناصری می‌گوید: «به این نتیجه رسیده‌ام که بنیاد مستضعفان واقعا دست مستضعفان را می‌گیرد. از شاگردی خسته شده بودم و باید کاری برای خودم و آینده‌ام می‌کردم. طرح نوشتم. وقتی طرحم پذیرفته شد به بانک رفتم و تشکیل پرونده دادم و بعد از ضامن‌گیری قسط اول به حسابم واریز شد.»

 

کاش شرایط برای همه مهیا شود

حالا در مغازه‌اش به روی اهالی باز است تا این مرد هنرمند از کار و درآمدش راضی باشد. او می‌گوید: «وام بنیاد خوبی‌های زیادی دارد. سودش ۸ درصد است و ۶ ماه هم تنفس دارد. البته مردم اینجا ضامن ندارند و خیلی‌ها به سختی می‌توانند ضامن پیدا کنند اما برای هر وام و تسهیلاتی به ضامن نیاز است تا این کار ادامه داشته باشد. کسانی که مثل من می‌توانند ضامن پیدا کنند که پیشرفت می‌کنند و صاحب کسب‌وکار می‌شوند. کسانی هم که نمی‌توانند و دستشان خالی است…. نمی‌دانم… کاش شرایطی برایشان مهیا شود.»

 

همیشه راهی هست

از بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان تشکر می‌کند و می‌گوید: «خدا خیرشان بدهد. روستا را آباد کرده‌اند و مردم را دلگرم به زندگی و کار. به جوان‌های شهرستان و روستاها پیشنهاد می‌کنم کلمه نمی‌شود را فراموش کنند. همیشه راهی هست تا از بن‌بست مشکلات بیرون آمد. به جوان‌ها توصیه می‌کنم تا دیر نشده از این تسهیلات و وام‌ها استفاده کنند تا هم خودشان صاحب درآمد و شغل شوند هم با شغلی که راه‌ می‌اندازد، مشکلات روستایشان را از میان بردارند.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true