×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
اوستا کار شدن با وام خوداشتغالی بنیاد

چون حالا برای خودش کسب‌وکار دارد و دیگر شاگرد دیگران نیست. همراه ما باشید تا گفت‌وگوی خبرنگار قلعه گنج نیوز را با این مرد موفق بخوانید.

آرزوهایی که در حد آرزو باقی مانده بود

از گذشته‌اش چینین روایت می‌کند: «در تیرچه بلوکی همشهری‌هایم کارگری م‌کردم و همیشه آرزو داشتم کاری راه بیندازم که برای خودم باشد. پولی کارگری و شاگردی زیاد نبود و کفاف زندگی‌ام را نمی‌داد. برای همین دوست داشتم کاری داشته باشم که صاحبش خودم هستم. هم در سود و هم در ضررش. اما خب، آرزویم در حد آرزو باقی مانده بود. چون سرمایه‌ای برای راه انداختن کار نداشتم.»

 

خواستم وام بگیرم اما…

به چندین بانک می‌‎رود تا وام بگیرد. اما موفق به گرفتن وام نمی‌شود. چون شرایطش را ندارد. زمان دستباف می‌گوید: «شرایط بانک‌ها برای وام گرفتن خیلی سخت بود. چون نمی‌دانستم کار می‌گیرد یا نه نمی‌توانستم ریسک کنم و وام بگیرم آن هم با درصد سود بالا. برای همین بی خیال وام گرفتن شدم تا اینکه شنیدم بنیاد علوی و بانک سینا وام خوداشتغالی با سود کم می‌دهند.»

 

۲۰ میلیون وام برای کارگاه تیرچه بلوک زنی

طرح می‌نویسد و تحویل بنیاد می‌دهد. زمان دست‌باف می‌گوید: «سال‌ها شاگردی و کارگردی در کارگاه تیرچه بلوک زنی کرده بودم و زیر و بم کار را بلد بودم. برای همین در طرحم نوشتم کارگاه تیرچه بلوک زنی. مدتی بعد از بانک خبر دادند که طرحم پذیرفته شده. تشکیل پرونده دادم و ضامن بردم تا قسط اول آزاد شد. قرار بود ۲۰ میلیون وام بگیرم. در دو قسط. ۱۰ میلیون قسط اول و ۱۰ میلیون قسط دوم.»

 

کسب‌وکار

از بنیاد علوی ممنونم

حالا صاحب کارگاه تیرچه بلوک زنی در روستای چاه‌شاهی است و از زندگی و درآمدش راضی به نظر می‌رسد. مرد پرتلاش روستای چاه‌شاهی صحبت‌هایش را چنین ادامه می‌دهد: « از بنیاد علوی ممنونم که با وام خوداشتغالی باعث شد من هم صاحب کسب‌وکار شوم و به درآمد برسم. شکر خدا حالا وضعیت مالی‌ام بهتر از قبل شده. چون برای دیگران کار نمی‌کنم که فقط خستگی به جانم بماند و پولی نداشته باشم.»

 

وقت بهانه گرفتن تمام شده

معتقد است جوان‌های شهرستان و روزتاها بایداز این وام استفاده کنند تا زندگی‌شان رنگ و بوی دیگری بگیرد. زمان دست‌باف صحبت‌هایش را چنین به پایان می‌برد: «شرایط وام بنیاد خیلی خوب است. ۶ ماه تنفس دارد و سودش هم ۸ درصد است. جوان‌ها باید از این وام استفاده کنند و هر قدمی برای آبادانی و رفع مشکلات بردارند هم خودشان به درآمد برسند. وقت بهانه گرفتن تمام شده و باید برای رسیدن به روزهای خوب تلاش کرد.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true