×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
شروع برای رسیدن به روزهای خوب

سوپرمارکت در تمگران

یک راست می‌رود سر اصل مطلب. خودش را چنین معرفی می‌کند و می‌گوید: «پیمان صادقی هستم اهل روستای تمگران.» بعد هم داستان وام گرفتنش را تعریف می‌کند: «طرح نوشتم تا از بنیاد علوی وام بگیرم. می‌خواستم کسب و کاری برای خودم راه بیندازم تا مجبور نباشم برای کار کردن به دیگر شهرها و استان‌ها بروم. در طرحم نوشتم راه انداختن سوپرمارکت.»

جراغی که روشن شد

وام خوداشتغالی بنیاد علوی ۲۰ میلیون است که  در دو قسط به حساب وام گیرنده واریز می‌شود. ده میلیون قسط اول و ده میلیون قسط دوم. پیمان صادقی می‌گوید: «وقتی از بانک تماس گرفتند و خبر دادند که با طرحم موافقت شده، تشکیل پرونده دادم و ضامن گیری هم انجام دادم. مدتی بعد هم قسط اول به حسابم واریز شد. جا اجاره کردم. قفسه زدم و یخچال هم خریدم تا قسط دوم به حسابم واریز شود. قسط دوم که واریز شد، اجناس را خریدم و مغازه‌ام راه افتاد.»

 

کسب و کار

از بنیاد ممنونم

خودش هم سرمایه اندکی داشت که در کارش از آن استفاده کرد. پیمان صادقی می‌گوید: «از بنیاد علوی ممنونم و از کسب‌وکار این روزهایم راضی هستم. حالا برای خودم کار دارم و سرگرم هستم. در روستای خودمان هم کار می‌کنم و مجبور نیستم به استان‌های دیگر بروم. بنیاد علوی با حمایت از جوان‌ها باعث رونق گرفتن کار در روستاها شده. البته هنوز مشکلات به طور کامل رفع نشده‌اند و کاستی‌ها هنوز دیده می‌شوند. با تمام این حرف‌ها از بنیاد ممنونم.»

کاری راه بیندازید که نیاز روستاست

به جوان‌های همسن و سالش پیشنهاد می‌کند که طرح بنویسند و از بنیاد علوی وام خوداشتغالی بگیرند. پیمان صادقی می‌گوید: «سود این وام کم است و ۶ ماه هم تنفس دارد. به جوان‌های همسالم پیشنهاد می‌کنم با دیدن مشکلات روستا به فکر نوشتن طرح بیفتند و کاری را راه بیندازند که نیاز روستاست. این‌طور هم مشکل خودشان برطرف می‌شود هم مشکل روستا. به امید روزی که هیچ کاستی در روستایمان نباشد.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true