×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
پیشتازی بنیاد علوی در ساخت فضاهای آموزشی

 بنیاد علوی چند سالی است که با درک کمبودهایی که در حوزه آموزشی و دانشگاهی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته وجود دارد، به این حوزه ورود کرده و با ساخت فضاهای آموزشی استاندارد و با کیفیت در صدد رفع مشکلات موجود است؛ اقدامی که محدود به یک یا دو منطقه جغرافیایی از کشور نیست و بررسی ها نشان می‌دهد که از یک روند صعودی برخوردار است.

به صورت مشخص بنیاد علوی در راستای توسعه عدالت، رفع محرومیت آموزشی و ارتقاء سطح علمی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور تفاهم نامه‌ای را با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با موضوع احداث ۱۳۰۰ کلاس درس احداثی در خردادماه سال ۱۳۹۵ منعقد کرد که بر این اساس مقرر شد تا سال ۱۳۹۸ هزار و سيصد کلاس درس استاندارد جایگزین کلاس‌های غیر استاندارد، خشتی و گلی، سنگی و چوبی شود.

با استناد به همین تفاهم نامه، بنیاد علوی ۵۰ کلاس درس استاندارد را در سال ۱۳۹۵ در شهرستان قلعه گنج از توابع استان کرمان آماده بهره برداری کرد و ۳۰۰ کلاس درس دیگر را نیز در دستور کار قرار داد که به پیشرفت٩٢ درصدی رسيده است؛ شرایطی که طی آن ٢٦٠ کلاس درس دیگر به فضاي آموزشي كل كشور تحویل داده شد و ۵۰ کلاس باقی مانده نیز تا پایان سال ۹۷ تحویل داده خواهد شد.

همچنين عقد توافق نامه جهت احداث و مقاوم سازي ٣٠٦ كلاس درس در شهرستان چالدران، ٦٥ كلاس درس در شهرستان لنده، ١٠٠ كلاس درس در شهرستان‌هاي استان تهران و برنامه ريزي براي مقاوم سازي و نوسازي حدود ٣٠٠٠ كلاس درس در شهرستان هاي هدف از ديگر اقدامات زير ساختي در حوزه دانش آموزي بنياد علوي بشمار مي رود.

این البته همه اقدامات زیر ساختی بنیاد علوی در حوزه توسعه فضاهای آموزشی و دانشگاهی مناطق محروم نیست و بنیاد علوی در سال های اخیر نقش سازنده و موثری را در فرآیند ساخت دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه جندی شاپور دزفول ایفا کرد؛ دانشکده‌ای که بنیاد علوی برای ساخت آن با مشخصات ۵۳۵۰ متر زیربنا و سه طبقه آموزشی ۱۰۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه کرد.

در همین راستا بنیاد علوی کمک به احداث مجتمع مسکونی اساتید دانشگاه جندی شاپور دزفول را نیز در دستور کار خود قرار داد و با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در فرآیند ساخت بیست واحد مسکونی چهار طبقه‌ای با زیربنای ۶۲۸ متر مربع نقش موثری ایفا کرد.

بنیاد علوی علاوه بر موارد اشاره شده، در فرآیند ساخت دانشکده سوم دانشگاه خاتم الانبیا (ص) در شهرستان بهبهان نیز نقش موثری داشت و با ۱۱۸ میلیارد ریال اعتبار در ساخت این دانشکده با زیربنای ۴٫۲۵۰ متر مربع همکاری کرد.

آنچه مورد اشاره قرار گرفت، تنها بخشی از همکاری و مشارکت های بنیاد علوی در عملیات ساخت کلاس درس و فضاهای دانشگاهی در مناطق محروم کشور بوده و امید این است که این رویه با توجه به فضای مثبتی که میان مسئولان ارشد بنیاد علوی و بخش‌های دولتی وجود دارد، در آینده نتایج ملموس بیشتری را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور برجای بگذارد.

منبع خبر : تابناک
true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true