×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
سرتک سفلی و آبادانی که نزدیک است…

اما حالا، پس از حضور بنیاد علوی در قلعه گنج بسیاری از این نداشتن‌ها به داشتن تبدیل شده و مردم توانایی‌هایشان بیشتر شده. درست مثل صغری فلاح گوهری است، اهل روستای سرتک سفلی. بانویی که با وام خوداشتغالی بنیاد علوی یونجه کاشته و حالا می‌تواند هم برای دام خودشان، هم برای دام همشهری‌هایش علوفه و غذا تهیه کند و از این راه درآمد داشته باشد. همراه ما باشید و گفت‌وگو با این بانوی خوش فکر و فعال را بخوانید.

نمی‌دانستم در طرحم چه بنویسم!

از خانه‌دار بودنش می‌گوید و از علاقه‌اش به راه انداختن کسب‌وکار. سارا فلاح گوهر صحبت‌هایش را چنین شروع می‌کند: «دوست داشتم کاری برای خودم راه بیندازم  و کمک خرج خانواده باشم. اما سرمایه‌ای برای این کار نداشتم. برای همین تصمیم گرفتم وام بگیرم. یکی از آشناها وام گرفتن از بنیاد علوی را پیشنهاد داد. به بنیاد رفتم اما نمی‌دانستم در طرحم چه باید بنویسم.»

 

یونجه کاری در سرتک سفلی

مشورت می‌کند و از کارشناسان بنیاد راهنمایی می‌خواهد. فلاح گوهر می‌گوید: «آن‌جا پس از مشورت به این نتیجه رسیدم که چون زمین دارم و برای آبیاری‌اش هم مشکلی ندارم، وام یونجه کاری بگیرم. خوبی‌اش این بود که یک سال بذر می‌کاشتی و چند سال پشت سر هم بدون کاشت بذر جدید یونجه برداشت می‌کردی. وقتی این شرایط را شنیدم زود طرح نوشتم و تحویل دادم.»

خدا را شکر…

با طرحش موافقت می‌شود و بعد از ضامن‌گیری و تشکیل پرونده قسط اول به حسابش می‌آید. صغری فلاح گوهر می‌گوید: وام خوداشتغالی بنیاد علوی ۲۰ میلیون تومان است که در دو قسط به حساب متقاضی‌ها واریز می‌شود. قسط اول، ۱۰ میلون به حسابم واریز شد و قسط دوم هم ۱۰ میلیون دیگر. حالا یونجه کاشتم و شکر خدا زمینم سرسبز شده…»

سرتک سفلی

از بنیاد علوی ممنونم

از بنیاد علوی و تاثیری که این نهاد بر کسب‌وکار و زندگی‌اش گذاشته راضی است و می‌گوید: «خدا خیرشان بدهد. حالا می‌دانم که هم برای دام‌های خودم علوفه هست هم می‌توانم به بزداری‌های مورسیا علوفه بفروشم و درآمد داشته باشم. خدا را شکر می‌کنم و امیدوارم که بقیه مردم هم از این وام استفاده کنند و شرایط زندگی‌شان را روبه‌راهی بیندازند که توقع‌اش را دارند.»

 

به امید آن روز

از مزیت‌های وام بنیاد علوی چنین می‌گوید: «۶ ماه تنفس دارد و سودش هم ۸ درصد است. این یعنی شرایطی متفاوت از بانک‌های دیگر. متفاوت و در عین خال خیلی بهتر. برای همین شرایط خوب است که به جوان‌ها و همشهری‌هایم پیشنهاد می‌کنم که وام خوداشتغالی از بنیاد علوی بگیرند تا زندگی‌شان را سرو سامان دهند. بر طرف شدن مشکلات مردم، باعث برطرف شدن مشکلات روستا می‌شود و این موضوع در بلند مدت عمران و آبادانی به بار می‌آورد. به امید آن روز…»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true