×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
باز دیگر شهری که دوست می‌داشتم

او حالا به تمام خواسته‌هایش رسیده و می‌توان او را به عنوان یکی از موفق‌ترین بانوهای میانشهری معرفی کرد. همراه ما باشید.

 

دختر تازه فارغ‌التحصیل شده در جست‌وجوی کار!

درس و دانشگاهش که تمام می‌شود به میانشهر بازمی‌گردد و وقتی متوجه می‌شود با دستان خالی و بدون سرمایه قدم از قدم برداشته نمی‌شود، به چندین بانک می‌رود تا وام بگیرد اما متوجه می‌شود وام گرفتن به همین راحتی نیست. شرایط بانک‌ها سخت است و دستان دختر تازه فارغ التحصیل شده خالی.. برای همین…

 

وقتی خواستن توانستن نمی‌شد!

«عضو صندوق توان افزایی روستای میانشهر شدم و همه چیز از همان روز شروع شد.» شهناز داودی صحبت‌هایش را با این جمله شروع می‌کند و در ادامه می‌گوید: «وقتی متوجه شدم وام بانک‌های دیگر شرایط سختی دارد و حالا حالاها باید توی بنوبت بمانم، عضو صندوق خرد روستایی شدم. آن‌جا دغدغه‌ام را با مسئول صندوق در میان گذاشتم. گفت به بنیاد معرفی‌ات می‌کنیم. اما فکر کرده‌ای که چه کسب‌وکاری راه بیندازی؟ راستش را بخواهید به این موضوع فکر نکرده بودم. برای همین مدتی به تحقیق گذاشت تا اینکه متوجه شدم نیاز روستا چیست…»

 

طرح نویسی برای رفع نیاز روستا

روستایشان نیازهای زیادی داشت. اما شهناز داودی دست گذاشته بود روی اساس‌ترینش. بانوی خوش فکر میان‌شهری کسب‌وکارش را چنین معرفی می‌کند: «مردم برای خرید  پر کردن کپسول گاز باید به روستاهای مجاور می‌رفتند یا گاهی به مرکز شهر. روستای ما گاز کشی نشده. برای همین کپسول یکی از نیازهای اساسی مردم است. با خودم فکر کردم چرا همشهری‌هایم برای پر کردن کپسول یا تعویضش کلی پول تاکسی بدهند در این شرایط اقتصادی؟ برای همین به مسئول صندوق گفتم طرحم کپسول فروشی است. چند روز بعد به بنیاد علوی معرفی شدم و طرح نوشتم.»

راضی‌ام، شکر…

مانند تمام کسانی که وام خوداشتغالی گرفته‌اند بعد از نوشتن طرح و تحویلش به بنیاد، از بانک تماس می‌گیرند. برای تشکیل پرونده و ضامن‌گیری به بانک می‌رود و بعد از مدتی قسط اول به حسابش واریز می‌شود. شهناز داودی می‌گوید: «وام را به اسم برادرم گرفتیم اما من با وام کار می‌کنم. شکر خدا حالا درآمد دارم و از کارم راضی هستم. مردم هم راضی‌اند. چون دیگر نیازی نیست برای پر کردن یا خرید کپسول کیلومترها راه طی کنند. مبلغ وام بنیاد علوی ۲۰ میلیون است که در دو قسط به حساب متقاضی واریز می‌شود. شکر خدا من بدون مشکل دو قسطم را گرفتم و حالا هم واقعا راضی‌ام.»

قطار عمران و آبادانی روی ریل سرعت

به جوان‌های روستا و شهرستان قلعه گنج پیشنهاد می‌کند به جای کارگری در استان و شهرهای دیگر در روستای خوداشتم بمانند و از فرصت وام خوداشتغالی بنیاد علوی استفاده کنند. دختر فعال میانشهری صحبت‌های را چنین به پایان می‌‎برد: «شاید پیدا کردن ضامن در شهرستان کمی سخت باشد اما شرایط این وام نسبت به وام‌های دیگر خیلی بهتر است. چون ۶ ماه تنفس دارد. یعنی خیالت راحت که ۶ ماه آزمون و خطا می‌کنی. دوم اینکه سود بازپرداخت این وام هم بسیار کم است. خلاصه که جوان‌ها باید با سرعت بیشتری وام بگیرند تا عمران و آبادانی شهرستان روستای ما هم شدت پیدا کند. به امید آن روز…»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true