×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
خیاطی کسب و کار من است…

صحبت از هاجر ببربیان است. بانویی که این روزها با چرخ خیاطی جدیدش کار می‌کند و مشتری‌هایش هم بیشتر شده. دلیلش را اگر جویا شوید به وام خوداشتغالی بنیاد علوی می‌رسید. وامی ۲۰ میلیونی که زندگی هاجر ببربیان را تغییر داده است. همراه ما باشید و گفت‌وگو با این بانوی موفق و هنرمند را بخوانید.

تغییر، لزومه کسب و کار موفق

از روزهایی که با چرخ خیاطی قدیمی‌اش کار می‌کرد چنین می‌گوید: «یک چرخ خیاطی قدیمی داشتم که برای همسایه و آشنا لباس می‌دوختم. گاهی مشتری‌ها سفارش می‌دادند که چرا چرخ جدید نمی‌خری؟ سردوز جدید نمی‌خری؟ یا چرا پارچه نداری و … همین جمله‌ها و سفارش‌ها باعث شد که به فکر تغییر در کارم بیفتم. خودم که سرمایه نداشتم، باید وام می‌گرفتم.»

وام ۲۰ میلیونی عامل رسیدن به روزهای خوب

تصمیم می‌گیرد از بنیاد علوی وام بگیرد. برای همین از طرف صندوق خرد روستایی دولاب، به بنیاد معرفی می‌شود و طرح می‌نویسد و مدتی بعد خبرش می‌کنند که با طرحت موافقت شده. هاجر ببربیان می‌گوید: «به بانک رفتم و تشکیل پرونده دادم و ضامن‌گیری هم انجام شد تا اینکه قسط اول به حسابم آمد. قرار بود ۲۰ میلیون وام بگیرم. قسط اول ۱۰ میلیون بود؛ با قسط اول کارگاه گرفتم. یک چرخ سردوز خریدم و اتو.»

 

خیاطی

کاش مبلغ وام بیشتر بود…

با قسط دوم هم مقداری پارچه می‌خرد و یک چرخ خیاطی جدید. از آن روز هم رسما کارش در کارگاه شروع می‌شود. بانوی هنرمند روستای دولاب می‌گوید: «از بنیاد علوی ممنونم. با وام‌های خوداشتغالی بسیاری از مردم صاحب کسب‌وکار شدند و توانستند درآمدی برای خودشان داشته باشند. من هم مانند همشهری‌هایم وام گرفتم و حالا مشتری‌هایم بیشتر شده و خودم از کارم راضی‌تر هستم. چون امکانات بیشتری دارم. اگر مبلغ وام خوداشتغالی بیشتر بود، می‌توانستم پارچه بیشتری بخرم و یک چرخ اضافه.»

روزی که هیچ جوانی بیکار نباشد

خوبی وام بنیاد علوی را ۶ ماه تنفسش می‌داند و سود کم. هاجر ببربیان می‌گوید: «جوان‌های جویای کار و خانم‌های خانه‌دار باید از فرصتی که بنیاد در اختیارشان گذاشته استفاده کنند. با وام گرفتن هم مشکل خودشان حل می‌شود هم یکی از مشکلات روستا را از میان برمی‌دارند. خلاصه اینکه شاید وام گرفتن کمی دوندگی داشته باشد و مبلغش هم با توجه به تورم کم باشد اما کار راه انداز است و می‌شود سکویی برای پرتاپ و تلاش کردن. امیدوارم روزی بیایید که هیچ جوانی بیکار نباشد.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true