×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشخوان خبر

false
true
true
نمایشگاه زمستانه و غرفه‌ای رایگان برای زنان هنرمند قلعه‌گنجی

خبر کوتاه بود. بانوانی که از سال ۹۵ و شروع کلاس‌های فنی حرفه‌ای، در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند و هنری آموخته‌اند، می‌توانند ثبت نام کنند تا از غرفه‌ای استفاده کنند که بنیاد به طور رایگان در نمایشگاه زمستانی در اختیارشان گذاشته. حالا خبرنگار قلعه گنج نیوز، در آخرین روز نمایشگاه زمستانه قلعه‌گنج سری به غرفه بانوان توانمند شده در کلاس‌های فنی و حرفه‌ای زده. همراه ما باشید.

جایی برای پیدا کردن فرصت طلایی

نمایشگاه در شهرستان قلعه گنج و در مرکز آن برگزار می‌شود. سالی دو یا سه بار.  این را اهالی قلعه گنج می‌گویند و غرفه‌داران. مردم هم بیشتر وقت‌ها خریدهای عیدشان را از همین نمایشگاه انجام می‌دهند. حالا در همین نمایشگاهی که مردم بومی به بودنش و خرید کردن از آن عادت کرده‌اند، شده بازاری برای فروش دست‌سازه‌ها و هنر دست زنان قلعه‌گنج و روستاهای اطرافش.

 

هدیه بنیاد علوی به زنان هنرمند؛ غرفه رایگان

«از سال ۹۵ تا حالا، ۳۵۰۰ نفر در قلعه‌گنج و روستاهای دیگر در کلاس‌های فنی و حرفه‌ای آموزش دیده‌اند.» مرضیه خوبیاری، مسئول فنی و حرفه ای شهرستان قلعه گنج این جمله را می‌گوید و صحبت‌هایش را چنین ادامه می‌دهد: «میان بنیاد علوی و سازمان فنی و حرفه‌ای قراردادی منعقد شده بود که این قرارداد باعث شد ۳۵۰۰ بانو در کلاس‌های فنی و رحفه‌ای شرکت کنند و توانمند شود. حالا امسال، بنیاد علوی برای فروش محصولات این بانوان در تنها نمایشگاه زمستانه قلعه گنج غرفه اجاره کرده.»

غرفه

سایت برای فروش دائمی محصولات هم موجود است!

غرفه در اختیار کارآموزان است و هر کسی که بخواهد با اطلاع قبلی به غرفه می‌آید و محصولاتش را به فروش می‌رساند. این‌ها را هم مسئول فنی و حرفه‌ای قلعه گنج می‌گوید و صحبت‌هایش را چنین ادامه می‌دهد: «خدا را شکر. هم مربی‌ها با دست‌سازه‌های بانوان و هنرجوها استقبال خوبی کرده‌اند و هم مردم.  امروز که روز آخر نمایشگاه است اما به غیر این نمایشگاه موقت و غرفه‌ای که بتیاد به رایگان در اختیار بانوان گذاشته، یک سایت هم راه انداخته‌ایم تا محصولات و دست‌سازه‌های زنان قلعه گنج و روستاها را برایشان به فروش برسانیم.»

از بنیاد ممنونیم

کافی است به غرفه زنان هنرمند قلعه گنج بروی و رنگ‌ها به استقبالت بیاید. همه چیز هست. از گل‌های کریستالی گرفته تا لباس و سوزن دوزی و … یکی از بانوان هنرمند می‌گوید: «روز اول غرفه پر بود. حالا همین محصولات مانده. شکر خدا بیشترشان فروش رفته و این یعنی اگر بازار و غرفه در اختیارمان باشد، می‌توانیم محصولات‌مان را بفروشیم. از بنیاد ممنونیم.»

 

غرفه

کاش غرفه‌ای دائمی داشته باشیم

اختر دانش، مربی گلسازی هم در نمایشگاه زمستانی حضور دارد. او هم مانند هنرجوها از استقبال‌ها و کاری که بنیاد علوی کرده راضی است و می‌گوید: « هنرجوها روزی ۳۰۰ هزار تومان فروش دارند و این خیلی خوب است. فقط امیدوارم بنیاد علوی رایزنی کند و یک بازار و غروفه همیشگی برای فروش در اختیار این بانوان بگذارد تا زحمت و تلاش و زمانی که برای شرکت در کلاس و ساخت این هنرها صرف می‌کنند، نتیجه مثبت داشته باشد.»

منبع خبر : قلعه گنج نیوز
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true